26.10.2018 | 08:10
Autor:
Kategorie:

Přínos shrnovače s pásovými dopravníky

V roce 2018 dosáhla skupina Kuhn obratu více než jedné miliardy eur. Velkou zásluhu na tomto výsledku mají inovativní řešení, která nabízí praxi například shrnovač s pásovými dopravníky Merge Maxx 950.

Novou třetí generaci svého pásového shrnovače s označením Merge-Maxx 950 prezentovala firma Kuhn v loňském roce.  Stroj je výsledkem vývoje u tohoto výrobce a přináší revoluci ve shrnování píce.

Hmota je na řádek transportována pásovým dopravníkem, tedy bez znečišťování pískem, půdou či kameny. Zároveň jsou ztráty cenných částí rostlin omezeny na minimum. Merge-Maxx 950 má speciální konstrukci sběrače: o plynulé sbírání a rovnoměrnou dopravu i krátké suché hmoty na pás se zasluhuje ve značné míře přítlačný váleček a na něj navazující vodicí plech. Hmota je při kontaktu s prsty ihned zachycena, nehromadí se před sběračem a nedochází ke ztrátám lístků. Sběrač je vedený pomocí kladek a je řízený, což je další velké plus.

Pásový shrnovač nabízí značnou flexibilitu v ukládání řádku: vlevo, či vpravo, či středem, anebo současně středově i stranou, a to podle výnosu hmoty, tvaru pozemku a následné sklizňové technologii. Obě dvě pásové jednotky je možné vysunovat do strany, a tím měnit pracovní záběr v rozmezí od 7,5 až do 9,5 m i šířku odkládaného řádku, který může být široký až dva metry. Anebo je možné obě pásové jednotky společně posouvat vlevo či vpravo, či jednu z nich zdvihnout a druhou nechat pracovat.

Široké množství variant je možné díky hydraulickému pohonu sběrače i pásových jednotek. Palubní hydraulický systém shrnovače je poháněný od vývodového hřídele traktoru.

Více informací v Mechanizaci č. 11/2018.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down