30.07.2020 | 06:07
Autor:
Kategorie:

Pro vysoký výkon i kvalitu senáže

Senáž jako významná složka krmiva má velký vliv na užitkovost skotu, kvalitu mléka a v neposlední řadě i na zdravotní stav dojnic. Uvědomují si to i v zemědělské společnosti AGROVA a. s. v Prusinovicích. Čistou píci bez nežádoucích příměsí jim má od letošního jara zajistit nový pásový shrnovač píce Kuhn MERGE MAXX 950.

Společnost AGROVA a. s. Prusinovice sídlí ve stejnojmenné obci, ležící mezi Holešovem a Bystřicí pod Hostýnem v okrese Kroměříž. Obhospodařuje 1101 ha zemědělské půdy, z níž je 1057 ha orné půdy a 44 ha trvalých travních porostů.

Dlouhou dobu vedení podniku trápila kvalita senáže, především obsah nežádoucích příměsí zvyšujících procento popelovin a vysoký odrol. U staršího dvourotorového shrnovače s tvorbou středového řádku nebylo kopírování již optimální a problémem byla i vysoká prašnost. Bylo třeba vybrat nový výkonnější stroj s větším pracovním záběrem a současně kvalitnějším shrnováním píce. V Prusinovicích zvažovali nákup čtyřrotorového nebo pásového shrnovače. V rámci výběru vedení společnosti oslovilo také prodejce zemědělské techniky – společnost GORDEX spol. s r. o. z Prostějova. Ta jim nabídla pásový shrnovač Kuhn MERGE MAXX 950 s pracovním záběrem 9,5 m. Pověst, která pásové shrnovače provází, z něj učinila jednoho z favoritů, a tak se zástupci společnosti AGROVA jeli vloni na jaře podívat na jeho práci do zemědělského družstva ve Výčapech u Třebíče. A tam je jednoznačně přesvědčil. Na sklonku léta proto následovala objednávka u společnosti Gordex. Prostějovská společnost shrnovač dodala v listopadu. Do provozu byl uveden letos v dubnu, na sklizeň žita.*

Více v červencovém Farmáři.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down