Procházka po výrobě a nová testovací hala

Oslava sta let společnosti Rauch byla zakončena prohlídkou továrny a nové testovací haly. Historie továrny v Airparku Baden-Baden sahá do roku 2009, kdy byla přesunuta z areálu ve Vimbuchu. Současný výrobní podnik se rozkládá na ploše 6000 m2 a výroba celého stroje probíhá přímo zde. Do továrny přijíždí materiál, který je opracován v kovárně. Jsou zde laserové CNC stroje, ale také klasické buchary a pracují tu i roboti. Jednotlivé komponenty pokračují do svařovny, kde probíhá jak robotické svařování, tak svařování manuální. Důležitou součástí linky je lakovna.

Rozmetadla průmyslových hnojiv totiž více než kteréhokoliv jiné zemědělské stroje přicházejí do styku s agresivním materiálem. Poté, co je budoucí stroj otryskán a očištěň, je na něj nanesena barva pomocí elektrického náboje. Následně je barva vypálena. Výhodou této metody je fakt, že barva lze těžko poškodit nejen chemicky, ale i mechanicky. V další části továrny získávají rozmetadla „vnitřnosti“ a elektrické komponenty. Následně jsou zkontrolovány, seskládány na kamion a vyslány, ke svým novým majitelům.

Testovací hala

Posledním zastavením v areálu výrobního podniku byla testovací hala. Je to také nejmladší budova postavena v roce 2020 a je určena pro testování dvoukotoučových rozmetadel. Je vybaveno testovacím autonomní robotem a rozmetací obrazec lze zobrazit jak v ve 2D tak ve 3D rozměru. Maximální pracovní záběr testovaného stroje může být 50 m. Výsledky testů jsou reprezentativní a lze je využít jak pro další vývoj, tak pro marketingové účely. Přesnost je dána mimo jiné i prostředím haly, kdy díky klimatizaci se teplota udržuje mezi 20-25°C a vlhkost vzduchu nepřekračuje 55%.

Pro představu: Testovací místnost má rozměry 55 x 18 m a vedle ní je zde ještě zasedací místnost a prostor pro skladování hnojiva a testovaných strojů. Uprostřed celé místnosti je v řadě postaveny zásobníky, ze kterých se odečítá množství aplikovaného hnojiva.

Robotický systém je vybaven standardním otočným stolem, který se otáčí v rozsahu 360° a rychlost otáčení se pohybuje 6-12°za vteřinu. Poháněn je elektricky a hydraulicky je možné nastavit i výšku od 500 do 1200 mm.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down