30.01.2021 | 06:01
Autor:
Kategorie:

Rakouský výrobce slaví kulaté jubileum

Firma Pöttinger je v našich podmínkách známým výrobcem. Jméno si získala svými samosběracími návěsy na suchou hmotu a návěsy s plnicím rotorem, které při sklizni zavadlé píce dokázaly nahradit samojízdnou sklízecí řezačku – současně s úsporou nákladů a času. Ale také žací trojkombinace výborně řešily hlad po výkonu na farmách, které potřebovaly sklízet velké plochy pícnin v nejpříznivějším počasí. Perfektní kopírování terénu všech žacích strojů, ale i rotorů u shrnovačů či obracečů a šetrné zacházení s krmivem přesvědčily stovky zemědělců ke koupi ucelených technologií sklizně pícnin Pöttinger. V otázce finálního sklizňového prostředku je možnost také volby svinovacího lisu v provedení sólovém anebo s baličkou na jednom podvozku.

Firma Pöttinger nalezla v České republice vynikající odbytiště svých strojů, ale nejen to: velké výměry orné půdy a luk v podnicích, obtížné podmínky a houževnatost praktických uživatelů, to vše jsou ideální podmínky pro testování nových strojů. I když má Pöttinger vlastní testovací centrum v areálu domovského závodu, tak i přesto posílá předsériové prototypy strojů do ČR, kde musí nejprve projít rukama českých zemědělců. Testování je tak komplexní, že jeho vedením je pověřeno samostatné oddělení testování strojů Pöttinger v závodě ve Vodňanech. V této továrně se dále ještě vyrábějí stroje na zpracování půdy, následně pak exportované do zemí celého světa. Vodňanský závod má zásluhu na tom, že firma Pöttinger je u nás vnímána jako český výrobce zemědělské techniky.

Doba, po kterou firma Pöttinger působí na českém a slovenském trhu, je jen malou, ale významnou položkou v její dlouhé historii. Specialistou ve svém oboru se nelze stát ze dne na den – a letos společnost Pöttinger oslaví 150 let své existence.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down