20.09.2021 | 04:09
Autor:
Kategorie:

Řvoucí motory a auta projíždějící vegetací

Sednout si za volant nákladního automobilu není jen tak, zvláště pro obtížné podmínky. A pokud je zapotřebí zdolávat často extrémní terén, pak řízení vyžaduje již skutečné jezdecké umění. Tak je tomu i v Truck Trialu, což je automobilový sport, kdy dvojčlenné posádky se speciálně upravenými vozidly musí čelit velmi těžkým překážkám, aby dokázaly dojet do cíle. Často extrémní terén zavdává důvody ke skutečně zajímavé a napínavé podívané. To ještě nemluvě o situaci, kdy je třeba v bahně uvězněná či pod kopci vzpříčená vozidla vyprostit.

Na rozdíl od jiného automobilového závodění je Truck Trial výrazně pomalejší. Vozidla s posádkou zdolávají přírodní nebo uměle vytvořené překážky. Nejčastěji se jedná o divoké průjezdy vodou, bahnem nebo zdolávání prudkých kopců.

O uplynulém víkendu se konal třetí závod letošního roku, ještě se pojede čtvrtý. Náročný a členitý terén Tankodromu Milovice poskytl pro Truck Trial ideální podmínky, i když bylo chladné počasí. Před začátkem závodu strávil tým organizátorů sedm dnů přípravou sekcí, především úpravami terénu. Vše vymysleli opravdu důkladně tak, aby se i zkušené posádky při soutěžení zapotily, podporované přitom  přihlížejícími diváky. Pro ně přinesl soutěžní víkend mnoho zábavy. Několikrát muselo přijet uvízlým vozidlům na pomoc velké pásové rypadlo o hmotnosti celých 48,5 t.

V sekci číslo čtyři se při soutěžích kategorie S4 postarali řidiči o mnoho napínavých okamžiků. Zajímavé byly průjezdy vegetací, jako by tam ani nebyla. Videoukázka přibližuje část jízdy soutěžní posádky č. 441 s vozidlem Ural.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down