13.10.2021 | 11:10
Autor:
Kategorie:

S různými typy drtičů

Takhle v Kameni sklízela kukuřici řezačka Claas Jaguar 850, která řezankou plnila vedle jedoucí soupravu traktoru Claas Axion 830 s návěsem v podobě rozmetadla Hawe DST24. Modelové provedení Jaguar 850 je na našem trhu často prodávané, protože 460 k výkonu motoru přináší adekvátní výkonnost a též optimální přísun řezanky na silážní jámu, která se tam stíhá dobře rozhrnovat a dusat. Přece jen ne každý zemědělský podnik disponuje vysokými odvozovými kapacitami i patřičnou technikou, která by stíhala na jámě udusat řezanku tak, jak je potřeba pro její správnou konzervaci.

Předvedená řezačka byla vybavena osmiřádkovým sklizňovým adaptérem Orbis, řezacím bubnem s 24 noži a stupňovitým nastavením rychlosti otáčení vkládacích válců, které ovlivňuje délku řezanky. Ta může být nastavena na 4 až 18 mm teoretické délky.

Samozřejmostí je výbava drticími válci, které jednak mačkají zrno, ale i rozvolňují pletiva stonků a listů sklízené kukuřice. Na výběr je ze tří základních druhů, a sice provedení Classic, což jsou dva válce s podélným ozubením, nebo lze používat variantu Max, což jsou prstence se šikmým ozubením a vyšší intenzitou mačkání a nechybí ani známý Shredlage, který vyniká intenzivním narušením listů a stonků sklízené kukuřice při současném použití delší řezanky.

Řezačka při aktivní ukázce předvedla, že jí sklizeň výnosného porostu nečiní problémy a díky tomu, že obsluha odhodila část řezanky na zem, mohli návštěvníci posoudit její kvalitu jak z pohledu délky, tak narušení zrn a ostatního rostlinného materiálu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down