Široké možnosti využití nosičů Unimog

V rámci oficiální prezentace nové generace speciálních vozidel Unimog jižně od metropole Berlín byly předvedeny také nosiče U 216 až U 530. Tyto stroje jsou koncipovány tak, aby dovolovaly připojení rozsáhlé řady příslušenství včetně pohonu a tím všestranné nasazení. Mohou být vyrobeny v nejrůznější úrovni výbavy pro splnění požadavků zákazníků z oblasti správy a údržby měst a obcí, údržby komunikací, stavebnictví nebo také zemědělství.

Díky zdařilému konceptu lze příslušenství snadno agregovat i odpojovat, což dovoluje využívat Unimog k celé řadě činností v průběhu roku. Na prezentovaných strojích byla nápadná prosklená panoramatická kabina se širokým výhledem vpřed, dolů i nahoru. Firma Mercedes-Benz hned našla další vhodné využití – pro manipulaci spolu s čelním nakladačem. Na akci byl prezentován Unimog U 318 v agregaci s čelním nakladačem, osazeným lopatou na sypké hmoty. Jednalo se o nakladač, vyvinutý firmou Hauer speciálně pro Unimog. Vzhledem k tomu, že jak v komunální oblasti, tak i v zemědělství hraje manipulace významnou úlohu v celkovém nasazení techniky, bude mít využití Unimogu pro tuto činnost jistě smysl. Při praktické ukázce byla nápadná velká výška zdvihu nakladače a výkon hydraulického systému Unimogu. Nakladač se ovládá pohodlně z kabiny.

Druhým prakticky předvedeným strojem byl Unimog U 423, osazený systémem posuvného řízení Vario Pilot. Překvapivou novinkou bylo řízení všech kol; zadní kola byla natáčena pístnicemi. Řidič si z kabiny může zvolit jeden z několika stylů řízení, a tak dosáhnout zmenšení poloměru otáčení nebo za jízdy se sněžnou frézou vhodně využít krabího chodu.*

Více informací přinese týdeník Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down