07.11.2019 | 07:11
Autor:
Kategorie:

Sklizeň pícnin pod hradem Kámen

Součástí letošního Dne Zemědělce v Kameni u Pelhřimova bylo praktické předvádění zemědělské techniky. Nejvíce početná byla kategorie strojů na sklizeň pícnin. Divákům se představilo celkem jedenáct souprav žacích strojů a mulčovačů.

Silněji zastoupenou kategorií byla technika na sečení, do níž bylo přihlášeno devět souprav. Zbylá dvě místa obsadily mulčovače.

Žací souprava Claas
Společnost AGRALL zemědělská technika a. s. předvedla soupravu traktoru Claas Axion 870 s šestiválcovým motorem o maximálním výkonu 295 k, osazeného plynulou převodovkou, agregovaného s žací soupravou tvořenou předním žacím strojem Claas Disco 3200 FC Move a vzadu neseným modelem Claas Disco 8500 C Contour s prstovým mačkačem a celkovým pracovním záběrem 8,1 m (1).
Žací lišty Max Cut s předsazenými disky, jejichž nože se při sečení maximálně překrývají, zajišťují velmi kvalitní sečení. Disky jsou při práci chráněny bezpečnostním modulem Safety Link.
Čelní žací stroj převzal odpružení od zadních žacích strojů pod názvem Active Float. Jde o hydropneumatické odpružení integrované do nosu žacího stroje, které mu umožňuje pohyb o 40 cm směrem vzhůru a o 60 cm směrem dolů. Stroj se tak dokáže velmi dobře přizpůsobovat povrchu půdy. Jeho hmotnost se přenáší z travní plochy na traktor a kromě kvalitního sečení dochází také ke snížení spotřeby pohonných hmot a snížení obsahu popelovin v krmivu.
Hydropneumatické odpružení čelního i vzadu neseného žacího stroje lze jednoduše nastavovat za jízdy z kabiny traktoru.*

Celý článek vychází v listopadovém Farmáři.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down