05.06.2014 | 12:06
Autor:
Kategorie:

Spojení výkonnosti s kvalitou práce

Nedaleko od Havlíčkova Brodu, v obci Dobrohostov přímo v srdci pícninářské oblasti, má své sídlo Farma Miksa. Tato firma se kromě chovu ovcí zaměřuje převážně na provádění služeb v zemědělství. Nabízí kompletní technologii sklizně pícnin, v případě zájmu včetně odvozu na silážní žlab a udusání píce, a dále také vývoz digestátu a sklizeň slámy pomocí lisu na hranolové balíky včetně manipulace a odvozu balíků.

Zájem ze strany zemědělských podniků o služby je vysoký. V oblasti sklizně pícnin rostou požadavky na plošnou výkonnost. Farma Miska vlastní celou řadu závěsných strojů firmy Pöttinger, které jsou známé svou kvalitou práce. V letošním roce obohatily strojový park dva nové stroje.

První z nich je disková žací kombinace NovaCat S12, nabízející pracovní záběr až 11,20 m. V agregaci s traktorem JCB Fastrac 3185 pracuje při rychlostech kolem 14 km/h při spotřebě pouhé 3-4 l nafty na hektar včetně přejezdů (při sklizni vydatných porostů z druhých sečí).  Přitom zároveň zaručuje kvalitní rovnoměrné kopírování povrchu pozemku, což znamená sklizeň čistého krmiva a šetrné působení na drn.

Skládání a rozkládání do pracovní polohy je u žací kombinace NovaCat S12 velmi jednoduché, ovládá se z kabiny.

Také kvůli docílení vysoké výkonnosti byl pořízen velký tažený obraceč Pöttinger HIT 12.14 T, jehož dvanáct pohyblivě spojených rotorů dosahuje pracovního záběru 13,2 m.  Již při prvním nasazení se ukázal tento stroj jako energeticky nenáročný, snadno ovladatelný a až s nečekaně vynikající manévrovatelností a to i v rozích pozemků. Spolehlivě zachovává stopu traktoru i na svazích.

Jak je pro obraceče značky Pöttinger charakteristické, vynikají dobrým kopírováním terénu, a to platí i o stroji HIT 12.14 T. U tohoto stroje navíc přistupuje podvozek se širokými pneumatikami, který provádí snímání terénu a podle jeho reliéfu pak navádí rotory s prsty. Nové provedení rotorů zaručuje lepší a rovnoměrnější rozhoz píce jak při obracení, tak i při rozhazování zelené hmoty z řádků po žacím stroji. Obraceč HIT 12.14 T zvládne za den zpracovat výměru 70-80 hektarů.

S novými stroji na sklizeň pícnin firmy Pöttinger mohou pracovníci Farmy Miksa ještě lépe reagovat na rostoucí požadavky stále širšího okruhu zákazníků po celé ČR i na Slovensku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down