02.11.2021 | 06:11
Autor:
Kategorie:

Unikátně řešené pluhy s děleným rámem

Pluhy norské firmy Kverneland se pyšní robustní konstrukcí a využíváním kvalitní oceli. Platí to i o pluhu Kverneland PW – RW. Ten se ale pyšní ještě navíc originální koncepcí „tři v jednom“. Nápravový pluh je možné využívat kompletně, tedy až s dvanácti orebními tělesy, anebo pak na farmě i kdykoli rozdělit. Rozdělením se získá polonesený pluh a pluh nesený, které lze využívat s méně výkonnými traktory samostatně. Uživatelé si tuto vlastnost pochvalují. Například po skončení orby s velkým nápravovým pluhem je možné menší nesený pluh oddělit, agregovat s menším traktorem a doorat klíny či souvratě.

Ale nejenom flexibilita využití je výhoda koncepce pluhů Kverneland PW-RW. Tím, že velký pluh má ve svých dvou třetinách délky podvozek a kloubové spojení s tříbodovým propojením, mohou se přední a zadní části pluhu přizpůsobovat terénu do určité míry nezávisle na sobě. Při přejíždění přes vyvýšená místa nebo naopak prohlubně tak tento pluh plynule kopíruje terén, zatímco velké polonesené pluhy se stejným počtem radlic v jedné řadě na nosném rámu se takto přizpůsobit nemohou. Výsledkem je kvalitnější orba s pluhy Kverneland.

I přes dělený rám mají pluhy Kverneland PW-RW možnost plynulé změny pracovního záběru všech těles z kabiny traktoru. Mohou být také vybaveny rameny s půdními pěchy Packomat, které přenášejí část sil z plazů na půdu a šetří jednu následnou operaci zpracování půdy.

Pluhy Kverneland PW-RW mohou být ovládány prostřednictvím ISOBUS, což také znamená, že si lze jednotlivé funkce přiřadit k funkčním tlačítkům na ovládací páce traktoru. Vyrábějí se jako sedmi- až dvanáctiradličné s volitelnou světlou výškou pod rámem. Návštěvníci Dne Zemědělce 2021 v Kameni mohli vidět pluh Kverneland PW 100 Variomat 6+4 v akci.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down