13.10.2021 | 06:10
Autor:
Kategorie:

Vertikální zpracování půdy šetří vláhu

Společnost AgriCS nabízí nejen samojízdné stroje značek Case IH a Steyr, ale také techniku pro zpracování půdy značky Sumo. S tímto výrobcem navazuje na produkty anglického výrobce Simba. V obou případech se jedná o stroje pro vertikální zpracování půdy, které jsou k půdě šetrné, neznásilňují ji ale naopak ozdravují půdní profil. Kombinované stroje Sumo umožňují půdu kvalitně zpracovat téměř bez ztráty půdní vláhy díky kombinaci několika pracovních operací do jednoho přejezdu.

To platí i o kombinovaném stroji na zpracování půdy Sumo Trio. Tento stroj je koncipován tak, že pokud chce jeho uživatel ušetřit čas, náklady i půdní vláhu, pak s kypřičem Trio může při jediném přejezdu provést až šest pracovních operací najednou. Se strojem tak lze zvládat zpracování půdy i za sucha. Vhodně se využije ke zpracování i velmi těžkých, jílovitých půd, což byl také případ předváděcího pozemku v průběhu akce Agronomic Design 2021 společnosti AgriCS.

Stroj Sumo Trio 650 o záběru 6,5 metrů zajistil kvalitní kypření půdy do hloubky 28 cm v celém záběru také díky tažnému prostředku o vysokém výkonu – traktoru Case IH Quadtrac 620 AFS Connect. Případné hroudy na povrchu pozemku pak likvidují dvě řady ozubených talířů. Sekci talířů je také možné zpod rámu stroje odpojit a získá se tažený podrývák. Za talíři se pak otáčí opěrný válec, který zajistí konzolidaci půdy do hloubky a zabrání vysychání půdy.

Stroje Trio využívají zemědělci při zakládání porostů ozimé řepky, ke zpracování půdy po sklizni okopanin či zeleniny a k podzimní přípravě půdy pro výsev jarních plodin, jako je jarní ječmen či kukuřice.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down