30.10.2020 | 06:10
Autor:
Kategorie:

Víceúčelové návěsy s moderním pojetím

Německá firma Claas vyrábí také víceúčelové návěsy. Jejich nová generace má označení Cargos 9000 a vznikla přepracováním předcházející série Cargos 8000. Návěsy představují vhodné doplnění senážní či silážní linky se sklízecí řezačkou, anebo umí i sklízet zavadlou píci z řádku. Představují robustní a spolehlivé stroje.

Největší série Cargos 9000 zahrnuje tři modely, Cargos 9400, 9500 a 9600 s objemem ložné plochy od 38 do 50 metrů krychlových. Podvozek s trojicí náprav může být obutý do pneumatik o průměru až 30,5 palce. Je vybaven mechanickým odpružením a moderním elektronicko-hydraulicky ovládaným systémem nuceného řízení první a třetí nápravy. Řízení tak není nutné vypínat před couváním anebo pro rychlou jízdu po silnici. S podvozkem souvisí i vážicí systém – návěsy Claas Cargos série 9000 umí informovat obsluhu (či řidiče řezačky) o tom, jakou aktuální hmotnost má jejich náklad.

Specialitou návěsů je vpředu směrem dolů skloněný podlahový dopravník. Díky tomuto řešení se zkracuje délka dráhy, po níž musí být materiál dopravován do ložné plochy. Po zkrácení se píce dostává přímo do ložné plochy vozu. To zároveň znamená i snížení energetické náročnosti sklizně a spotřeby paliva. Široké prsty plnicího rotoru dopravují materiál do vozu obzvlášť šetrně.

Plnění ložné plochy materiálem při jejím sběru z řádku řídí automatika plnění.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down