19.02.2019 | 08:02
Autor:
Kategorie:

Víceúčelový návěs řeší sklizeň pícnin a slámy

Nedaleko středočeských Votic, v obci Záhoří u Miličína, má své sídlo zemědělský podnik KLAS a. s. Jedná se o typický podnik se smíšeným zaměřením: hospodaří celkem na 884 hektarech zemědělské půdy, z níž tvoří celých 144 hektarů trvalých travních porostů. Píce z luk, stejně jako jetelová a jetelotravní senáž a siláž z kukuřice slouží jako krmivo pro stádo čítající sto kusů skotu s produkcí mléka. Součástí živočišné výroby je také chov 39 prasat.

V rostlinné výrobě se podnik zaměřuje na pěstování ozimé pšenice, ozimého i jarního ječmene, ovsa, luskovin, brambor, ozimé řepky, množení osiva trav i jetelovin a pro potřeby živočišné výroby i kukuřice a jetele. Sláma obilnin se sklízí pro podestýlání skotu a je skladována jako volně ložená na stozích. Stejným způsobem se skladuje i seno – jako volně ložené v senících. První jarní seče z luk s velkým výnosem hmoty, porosty jetelů a jetelotrav na orné půdě jsou sklízené na senáž.

Technologie sklizně zavadlého i suchého krmiva a slámy jsou tedy založené na využití samosběracích návěsů. Dále probíhá v podniku KLAS i sklizeň silážní kukuřice. Pracovníci firmy hledali vhodný samosběrací návěs, který by dokázal zvýšit výkonnost při sklizni suché i zavadlé hmoty a zároveň i kukuřice. Přesně pro takové požadavky má rakouská firma Pöttinger připravené své víceúčelové návěsy s označením Combiline. V zemědělských podnicích střední velikosti se vhodně uplatní víceúčelové návěsy modelové řady Torro Combiline.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 3/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down