03.07.2021 | 03:07
Autor:
Kategorie:

Vysoké výkony při nízkých nákladech

Firma Pöttinger má ve svém sortimentu také žací kombinace bez zařízení na souběžnou úpravu píce. Mají označení NovaCat S. V porovnání s nesenými žacími stroji NovaCat vede nasazení žací kombinace Pöttinger NovaCat S12 s pracovním záběrem dvanácti metrů ke snížení nákladů na palivo a k výraznému zvýšení výkonnosti.

V optimálních podmínkách dokáže jeden člověk za den posekat 110 hektarů. V agregaci s traktorem o výkonu 180 k činí například při sečení porostů ozimého žita na GPS spotřeba pouhých 3,2 l/ha. Díky tomu může i poskytovatel služeb nabídnout svým zákazníkům sklizeň pícnin či obilovin na GPS s vysokou výkonností a s malými náklady. Po skončení práce lze kombinaci odpojit a traktor využívat k jiným činnostem, což je výhoda ve srovnání se samojízdnými žacími mačkači.

Žací kombinace je pro profesionální nasazení dobře vybavena. Proti poškození při nárazu na cizí předmět je chráněna nárazovou pojistkou. Při kontaktu se žací stroj vychýlí vzad a nárůst tlaku je vykompenzován přes hydraulický systém. Řidiči stačí z kabiny pomocí hydrauliky zvýšit tlak v systému a může pokračovat v práci. Z kabiny si může také nastavovat úroveň přítlaku díky standardně dodávanému hydropneumatickému odlehčení. Žací kombinace jsou u svých majitelů velmi intenzivně využívány a tisíce hektarů sečou bez poruchy. „Kvalitu nožů již mám vyzkoušenou od čelně a bočně nesených žacích strojů firmy Pöttinger, a také u kombinace S12 jsem s nimi velmi spokojen. Též kvalita kopírování terénu je na tradičně dobré úrovni,“ vyjádřil své zkušenosti Petr Miksa, majitel žací kombinace NovaCat S12.

Také žací kombinace NovaCat S10 se záběrem deseti metrů může pracovat se systémem pro ochranu divoké zvěře Sensosafe.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down