05.05.2017 | 06:05
Autor:
Kategorie:

Zajímavé tour bylo zahájeno

Leckterého zkušeného praktika by mohla zaskočit otázka, jaké činnosti může vykonávat vozidlo Unimog značky Mercedes-Benz. Aby se skutečně široké možnosti využití zákazníkům lépe demonstrovaly, organizuje tato značka akci s názvem Unimog Tour 2017. První z celé řady zastávek proběhla v německé obci Oberhof a redakce byla přitom.

V moderních prostorách lyžařské biatlonové arény bylo připraveno třicet souprav vozidel Unimog s nástavbami a dalším příslušenstvím. Stroje se předvedly při krátkých komentovaných ukázkách a na výstavě. Prezentace byly připraveny tak, aby ozřejmily různé možnosti využití vozidel Unimog a jejich přednosti pro konkrétní způsob nasazení. Zároveň se prezentovali i významní výrobci nástaveb, jako je Ecotech, Gmainer, Mulag či Schmidt. Dále bylo možné vidět i nástavbu v podobě rozmetadla minerálních hnojiv firmy Güstrower či postřikovou nástavbu od výrobce Damman.

Vozidla Unimog vyrábí a stále zdokonaluje Mercedes-Benz již sedmdesát let. Unimog se dokáže flexibilně přizpůsobit nejrůznějším podmínkám nasazení, ať je to komunální sféra, lesnictví, zemědělství, hasiči či záchranné týmy a další. Není problém takové vozidlo využívat v průběhu celého roku.

V úvodních prezentacích informovali zástupci značky o zákaznících z různých oborů, včetně lesnictví. Díky zadnímu vývodovému hřídeli, který dokáže přenášet výkon až 300 k, může Unimog pracovat s taženým štěpkovačem. Pokud není práce v lese, tak může místo štěpkovače zapojit přívěs a provádět dopravu, anebo v zimním období údržbu komunikací.

Unimog Tour 2017 bude mít poslední zastávku přímo v areálu autodromu v Brně v České republice dne 28. 6. 2017.*

Více informací o předvedených strojích přinese Mechanizace zemědělství č. 6/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down