16.11.2019 | 07:11
Autor:
Kategorie:

Zemědělská technika hrála první housle

V listopadu uspořádala společnost ještě druhé setkání, na kterém představila svůj sortiment určený pro zemědělce. Hlavní roli na této akci sehrála samozřejmě pícninářská technika značky McHale, jejímž výhradním dovozcem je MANATECH CZ. K vidění byly i další stroje sortimentu, například čelní nakladače Quicke a mininakladače Sherpa, pro které je MANATECH CZ rovněž výhradním dovozcem, nebo vozy na balíky Anderson, manipulátory Dieci či kloubové nakladače Woodman Flexitrac.

Baličky byly prvními pícninářskými stroji, které společnost McHale začala vyrábět. Během dne zemědělské techniky se několikrát aktivně předvedla balička 991 BE, která rychle a kvalitně zabalila balík do fólie. V průběhu prezentace padla i otázka, proč vlastně vázat balíky do fólie. Fólie poskytuje materiálu kvalitní ochranu, do balíku se nedostává vzduch a materiál ve fólii tak představuje kvalitní krmivo. Výhodou je i manipulace s balíky v zimě, kdy fólie nepřimrzne k balíku tolik jako síť a balík se tak jednodušeji rozbalí.
Baličky řady 991 jsou stroje s pevnou konstrukcí a pestrou paletou možné výbavy. Díky vysokému točivému momentu jsou balíky pevně ovinuty a fólie je na konci pracovního cyklu hydraulicky odříznuta a znovu založena pro další balík. Balicí stůl je vybaven opěrnými kuželi, které je možné nastavit podle šířky balíku a balík je tak pečlivě „usazen“ i během rotace stolu. Baličky mohou být poháněny elektricky nebo od vývodového hřídele a ovládány kabelově, nebo dálkově. V ukázce byla balička 991 BE agregována s traktorem Zetor a ovládána byla dálkově elektronicky. Proces balení a následné vyložení probíhal zcela automaticky, přičemž je možné navolit například počet vrstev fólie.
Společnost McHale nabízí takto kombinované lisy s integrovanými baličkami. V nabídce jsou dva stroje s pevnou lisovací komorou Fusion 3 a Fusion 3 Plus, který váže balík přímo do fólie. Kombinace lisu s variabilní komorou a baličkou má označení Fusion Vario.
Materiál je dobře zabalen a může přečkat bez snížení kvality určitý čas. Avšak ve chvíli, kdy je potřeba ho zkrmit, přichází na řadu další technika společnosti McHale, a tou jsou rozdružovače. V nabídce jsou ve čtyřech modelech. Tři modely jsou určené na dva balíky a jsou tažené, jeden model je nesený a jeho zásobník pojme dva balíky a od nového roku bude k dispozici ještě tažená verze na tři balíky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down