23.09.2021 | 05:09
Autor:
Kategorie:

Živá show Zemědělství 4.0 přinesla poučení

Na Dnu Zemědělce v Kameni 2021 měla prostornou expozici společnost STROM Praha. Kromě bohaté stacionární výstavy techniky značek John Deere, Kramer, Pronar či BEDNAR připravili manažeři společnosti také originální Živou show Zemědělství 4.0. Přednosti jednotlivých strojů i možnosti systémů precizního zemědělství John Deere tak mohly být prezentovány aktivně.

Před diváky na prostorné tribuně předjížděly jednotlivé stroje, k nimž obstarávali vždy zajímavý komentář produktoví manažeři. Jako první přišla řeč na služby FarmSight. FarmSight konzultant Jaroslav Kučera úvodem vysvětlil, že FarmSight je podpora zákazníků John Deere zaměřená tak, aby mohli ze své techniky ve svých konkrétních podmínkách dostat maximum. V traktorech John Deere se nachází terminál CommandCenter čtvrté generace, který se propojí s přijímačem GPS signálu. Potom je možné na traktoru využívat systémy, jako je sekční kontrola, lokálně variabilní aplikace či výše výsevků, satelitní navigační systém či automatické otáčení na souvratích. Moderní přijímače John Deere mohou přijímat signály s různou úrovní přesnosti včetně RTK.

Nyní vyráběné modelové řady traktorů jsou již vybaveny JD Link jednotkou, umožňující přenos dat mezi strojem a počítačem v kanceláři v reálném čase. Data z traktorů, ale i ze sklízecích mlátiček či řezaček putují na severy, kde jsou bezpečně uložena. Zákazníci tam mají ke svým datům přístup a tak získávají přehled o činnosti svých strojů i obsluh. Data si také mohou analyzovat. V balíčku služeb FarmSight je i proservisní péče o stroje. Užitečným výstupem je program optimalizace spotřeby paliva, který řada podniků v ČR také využívá. Do dnešních dnů má firma STROM Praha již 60 strojů, které se pyšní dokončeným programem optimalizace spotřeby paliva. Dosaženo bylo snížení nákladů na práci a zvýšení informovanosti obsluh strojů o správném nastavení pro zachování produktivity práce a snížení spotřeby.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down