Výkonné, komfortní a inteligentní traktory

Polní den společnosti BEDNAR se neobešel bez prezentace traktorů John Deere. A to jak formou odborného výkladu u techniky před tribunou, tak i při praktických ukázkách či možnostech svezení. Každý účastník této tradiční akce si tak mohl odnést mnoho zajímavých postřehů o stávajících traktorech John Deere a o novinkách pro rok 2017.

Představování začalo traktory ze závodu v Mannheimu. Hned na začátku si každý zemědělec mohl porovnat dvojici traktorů zhruba o shodném výkonu motoru a shodném rozvoru náprav, ale s rozdílnou výbavou.

Traktor JD 6195M představuje vhodného nástupce slavných traktorů JD 7800/7810. V letošním roce jsou traktory řady 6M vybaveny již novou převodovkou CommandQuad, u níž se řazení jednotlivých skupin již neprovádí pákou, ale pomocí spínačů. V převodovce pak změna skupiny probíhá elektricky. Traktory řady 6R nabízí široké možnosti výbavy, kabinu se čtyřmi nebo pěti sloupky, s osvětlením LED nebo standardním H3, plynulou převodovku AutoPowr nebo mechanickou verzi DirectDrive a další.

Ve Slovči nalezly vhodné uplatnění také traktory řady 7R, jako například s pneumatickým secím strojem BEDNAR Omega OO_L 6000 se záběrem šesti metrů. Tyto traktory mohou také pracovat s velkými třínápravovými návěsy či s aplikačními cisternami. Dále byly na polním dnu k vidění různé generace traktorů řady 8R a jeden traktor s pásy 8320RT. O velkou pozornost se zasloužil nový model JD 8400R, který při praktických ukázkách jen s minimálním zatížením motoru přetáhl přes zpracovanou půdu (dlátovým pluhem Terraland) talířový podmítač Swifterdisc XE 12000 o záběru 12 m. Při hlubokém zpracování půdy se předvedla také dvojice tahačů 9620RX.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 8/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *