Známá řada traktorů agresivnější a výkonnější

Značka Case IH na sebe v poslední době přitáhla pozornost odborníků četnými novinkami. Nejprve byly představeny nové traktory řady Puma a Puma CVX, a následně otevřela nový segment řada Optum CVX. Ale ani nižší střední výkonové třída nezůstává beze změn – přesně v duchu výše jmenovaných inovací přichází nyní modelová řada Maxxum v nové podobě, doplněná navíc ještě traktory řady zcela nové. Obě novinky byly prezentovány na tiskových dnech, které v Německu uspořádal Case IH společně s firmou Kuhn.

Traktory řady Maxxum mají u Case IH dlouhou historii. Ta se začala psát již v devadesátých letech, kdy byly modely Maxxum 150 a 170 vyráběny v Angii a exportovány do celého světa. Jednalo se o velmi pokrokový traktor své doby. Poté na ně navázala řada MXU Maxxum (v roce 2004), a dalším mezníkem bylo představení traktorů Maxxum CVX. Tyto traktory jsou velmi úspěšné, protože s plynulou převodovkou nabízí jednoduché ovládání a komfort. A nyní Case IH představil řadu Maxxum v novém provedení.

Nápadné jsou nové traktory na první pohled – jejich kabina je osazena novou střechou, která svým designem upoutala již u traktorů nové řady Puma CVX a Optum CVX. Svým vzhledem dodává traktorům agresivnější vzhled, ale má i funkční důvody: dovoluje bezpečně integrovat až 16 pracovních LED světlometů. Ty díky své vysoké svítivosti v noci rozjasní okolí traktoru do vzdálenosti 20 až 25 m.

Case IH také zareagoval na stále intenzivnější poptávku po navigačních systémech. Nově budou moci být také traktory Maxxum s ovládáním Multicontroller a převodovkou Semi-Powershift vybaveny automatickou satelitní navigací již z výroby. Doposud to bylo možné jen u modelů s plynulým pojezdem Maxxum CVX. Novou řadu traktorů Maxxum obohatil nový největší model Maxxum 150, který je jako jediný osazen šestiválcovým motorem.*

Více informací přinese Mechanizace zemědělství 9/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *