Při aplikaci kejdy se v současnosti využívají rozličné technologie. Kromě tažených traktorových cisteren hrají významnou roli také samojízdné aplikátory. Ty pracují výhradně v systému dělené aplikace, kdy je hnojivo na pozemky naváženo přívozními soupravami. Přitom v závislosti na podmínkách i požadované plošné výkonnosti jsou samojízdné aplikátory řešeny rozdílně. Nejlepší manévrovatelností se pyšní traktory s kejdovou nástavbou, nesenou na rámu za kabinou, zatímco provedení s návěsnou cisternou má výhodu větší kapacity.
Přitom existuje řešení, které spojuje možnost velké kapacity nádrže s vynikající obratností – návěsná cisterna, připojená přes labutí krk. Dodavatelů cisteren, které se připojují téměř výlučně k nosiči Xerion firmy Claas, není v Evropě mnoho. Nově k nim přistupuje i firma Zunhammer, jak dala najevo ve své expozici strojů v průběhu veletrhu Agritechnica.
Úvodem je třeba říci, že expozice v hale 23 přímo hýřila novinkami. Určitě stojí za pozornost nová cisterna s připojením přes husí krk, která možnosti aplikace kejdy ještě rozšiřuje.
Má název ZUNI-Swan a pojme 18 500 l kejdy nebo digestátu. Ke své tradiční přednosti - nízké hmotnosti – přidává ještě obzvlášť velký rozsah možného pohybu pro tažný prostředek. Tím, že je oj vedena horem a zapojena do závěsu K-110 s koulí v nástavbovém prostoru Xerionu, může se tento traktor na souvratích natočit vůči cisterně do výrazně ostřejšího úhlu, než to dovolují cisterny, připojené pomocí klasické oje. Malého poloměru otáčení je dosaženo také díky tomu, že náprava cisterny se nachází v blízkosti traktoru.