Jednou za dva roky, kdy se nekoná veletrh Agritechnica, pořádá společnost Grimme dny otevřených dveří pod názvem Grimme Technica. Koncem roku se do německého Damme vydávají tisíce pěstitelů brambor, cukrovky a zeleniny z celého světa, aby si prohlédly výrobní závody a seznámily se s novinkami. S třeboňskou společností U + M Servis, která uvedenou techniku zastupuje na českém trhu, se na začátku prosince vypravili do Damme její obchodní partneři i naši pěstitelé. A nechyběla ani redakce týdeníku Zemědělec.
Společnost Grimme proslulá výrobou kvalitní techniky pro pěstitele okopanin dodává svoje produkty do více než 120 zemí na celém světě. Prvním důležitým milníkem v historii firmy byl rok 1936, kdy opustil brány továrny první sklízeč brambor. Šlo o takzvaného čerta s bočním košem, s nímž udělala Grimme díru do světa. V roce 1966 se stala Grimme se svým jednořádkovým sklízečem Europa Standard vůdčí firmou na německém trhu. V roce 2003 převzala firma Grimme amerického výrobce bramborářské techniky Spudnik a založila servisní a obchodní centrum ve Francii. Zároveň uvedla na trh první sklízeč cukrovky Maxtron 620. V roce 2011 byly postaven druhý výrobní závod v nedalekém Rieste, kde se montují samojízdné sklízeče brambor i cukrovky a také závod Ricon na výrobu prosévacích a dopravních pásů. Rok na to převzala firma Grimme společnost Kleine a o rok později dánskou firmu Asa-Lift v Dánsku, která vyrábí stroje na pěstování a sklizeň zeleniny.
V současnosti zastřešuje všechny výrobní závody (Grimme, Internorm, Spudnik, Asa-Lift a Ricon) společnost Grimme Group. V roce 2017 dosáhla obratu 445 mil. eur, což je nejlepší výsledek v historii, přitom ještě v roce 2010 to bylo jen 248 milionů eur. Grimme Group předpokládá, že v loňském roce bude obrat ještě větší než rok před tím. Zatímco v roce 1998 pracovalo ve firmě Grimme 450 zaměstnanců, v současnosti zaměstnává na celém světě 2455 pracovníků a vyrábí přes 155 různých typů strojů.
Celý článek naleznete v prvním čísle týdeníku Zemědělec v roce 2019.