Jednou z variant strojů pro zpracování půdy jsou víceřadé stroje s delší konstrukcí, kde jsou podrývací tělesa připevněna ve větších vzájemných roztečích a ve větším počtu řad. Díky tomu se může půda při svém zvedání působením těles také neomezeně pohybovat do stran a tím se intenzivněji rozrušuje.
Stroje pro podrývání, zvláště ve větších pracovních záběrech až šest či sedm metrů, vyžadují dostatečně výkonný tažný prostředek. Tím bývají většinou pásové traktory, které se svými pásy dokáží přenést na půdu výkon motoru i více než 600 k. Prokluz dvou nebo čtyř pásů se díky velké kontaktní ploše pohybuje nejčastěji na úrovni od nuly do tří procent, a zároveň je i měrný tlak na půdu nízký. Způsobené utužení pásovými traktory zasahuje do nízké hloubky a je možné běžnými postupy zpracování půdy eliminovat.
U dvoupásových traktorů je při práci se stroji pro podrývání výhodou, pokud jsou vybaveny zadním tříbodovým závěsem ve výkyvném provedení. Při manévrování se zahloubeným strojem pak určitá pohyblivost závěsu v příčném směru snižuje namáhání závěsu stroje i jeho pracovních orgánů. Nářadí tak může plynuleji sledovat stopu traktoru. Hydraulicky ovládaný výkyv je možné z kabiny traktoru zablokovat, takže závěs se poté chová jako pevný.
Pro podrývání se mohou využívat jak tělesa osazená křídly, tak i bez křídel. Druhá možnost je vhodnější do podmínek, kde by rozrušování půdy s pomocí křídel bylo nadměrně energeticky náročné (především ve velkých pracovních hloubkách).
Nicméně i při podrývání mají křídla, připojená na podrývací tělesa kromě samotného hrotu, svůj význam: jejich působením je zhutněná půda ve větším rozsahu zvedána nahoru a tím i rozrušována.