U soudobých přesných secích strojů je v mnoha případech k osivu samostatným vedením ještě zároveň aplikováno hnojivo. Řádek hnojiva se nachází poněkud stranou a trochu pod řádkem osiva. Toto klasické hnojení pod patu v systému Double-Shoot zaručuje mladé, vyvíjející se rostlině velmi dobré zásobení živinami. Při tomto postupu však nemůže být hnojivo rostlinou přijato kompletně a nemohou být využity všechny v něm obsažené živiny. Je to dáno tím, že secí stroj s hnojením pod patu ukládá nepřerušovaný řádek hnojiva, a to i v místech, kde při přesném setí neleží žádná zrna kukuřice.
Při výsevu kukuřice s výsevkem 80 000 zrn na hektar s řádky 75 cm od sebe činí rozteč zrn v řádku zhruba 16 cm. Pokud by se meziřádková vzdálenost teoreticky zredukovala na 37,5 cm, zároveň by se zdvojnásobila vzdálenost zrn v řádku na 32 cm. Hnojivo, které leží v prostoru mezi rostlinami, jimi nemůže být optimálně využíváno, protože kořeny dorostou k hnojivu až v pozdějších vývojových fázích. Než rostliny na takto vzdálené hnojivo dosáhnou, může být již část živin vyplavena.
Zákonné požadavky jsou stále přísnější. V budoucnosti budou muset být živiny, obsažené v aplikovaném hnojivu, ještě efektivněji využívány. V souvislosti s uvedením na trh svých přesných secích strojů Precea nové generace proto firma Amazone představila i nový projekt FertiSpot. Jedná se o bodově přesnou aplikaci hnojiva současně s přesným setím. Hnojivo přitom není aplikováno do půdy v jednotném řádku, ale bodově přesně tam, kde leží i zrna kukuřice.*