20.04.2021 | 05:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aplikace s pupeční šňůrou

Aplikační technika má jednu velkou nevýhodu a tou je její hmotnost. Aby mohla pracovat efektivně, bez prostojů, musí pojmout velké množství aplikovaného materiálu, a to její hmotnost zvedá. U aplikačních cisteren sloužících k aplikaci kejdy tomu není jinak. Čím těžší technika, tím větší měrný tlak na půdu a tím horší dopady na její strukturu a zdraví. Výrobce aplikační techniky firma Vredo má ve svém portfoliu celou řadu řešení, jak zmírnit negativní dopady na půdu.

Ovšem, co kdyby bylo možné snížit hmotnost aplikační techniky na minimum, a přitom zajistit dostatečnou zásobu aplikovaného materiálu? Společnost Vredo přišla s revolučním řešením, aplikační stroj redukovala jen na aplikační jednotku s taženou hadicí, jež může být spojena s jakýmkoliv aplikátorem.

Prototyp Vredo SSU

Stroj dostal označení Vredo SSU a jde zatím o prototyp. Základem je samostatná aplikační jednotka, která může být připojena k jakémukoliv aplikátoru agregovanému k tažnému prostředku pomocí tříbodového závěsu. Aplikační jednotka je vybavena přívodní taženou hadicí skrz, kterou se hnojivo například kejda dostává do aplikátoru. Jednotka má vlastní řídicí jednotkou a hydrauliku se snímáním zatížení.

Prototyp Vredo SSU byl prvně připojen k injektoru kejdy Vredo Profi s pracovním záběrem 12 metrů. Kejda je zapravována talíři postavenými do písmene V a aplikátor je též vybaven pneumatickým ovládáním sekcí pomocí satelitní navigace.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down