Otázka kvality produkce je v zemědělství řešena stále častěji. Zvláště to platí o sklizni krmiva pro potřeby živočišné výroby. Jakmile jeden článek v celé technologii pracuje špatně, ovlivňuje tím výslednou kvalitu i výnos píce a tím i užitkovost. V určitých podmínkách může být slabým místem technologické linky pro sklizeň senáží operace shrnování.
Pícniny, pěstované na orné půdě, mají výhodu ve vysokém výnosu hmoty, ve vícesečném využití či v možnosti sklizně i krycí plodiny. Na rozdíl od trvalých travních porostů se však při sklizni může píce dostávat více do kontaktu s půdou a riziko představuje i výskyt kamenů. Jeteloviny jsou navíc náchylné k odrolu těch nejcennějších částí, a totiž lístků.
Firmou, které se podařilo nápad s pásovými dopravníky u shrnovače dotáhnout do konce, je francouzský Kuhn.
Shrnovač zvládne zpracovat plochu průměrně 50 hektarů za den, na velkých pozemcích je možné nahrnout řádky i na 60 hektarech za den. Přitom nepředstavuje brzdu pro samojízdnou sklízecí řezačku, která může pracovat naplno. A to i při sklizni vojtěšky, kdy pásové shrnovače Kuhn Merge-Maxx vytváří řádky složené z jízd tam a zpět, tedy z celkového záběru 18 m.
Nejenom v první, ale i v dalších sečích je tak zajištěna dostatečná vydatnost řádků pro využití výkonu motoru a konstrukční hltnosti sklízecí řezačky. I v sečích, kde může krycí porost ječmene dávat výnos 14 tun z hektaru, stihne shrnovač řezačce nahrnovat. Jeho výhodou je to, že v takových případech může formovat řádek pouze ze záběru devíti metrů. Pojezdová rychlost se pohybuje mezi 8 až 12 km/h, někdy také 14 km/h. Ve spotřebě paliva na hektar není ve srovnání se starými typy rotorových shrnovačů velký rozdíl.*