To samé platí v případě, že následuje obilovina po obilovině, což je zcela běžné. Po sklizni zrnové kukuřice se orbou docílí úklidu velkých objemů slámy a omezí se rozvoj fusárií.
Co se týká zavíječe, nákladově nejvýhodnější je využití speciálních odlamovacích adaptérů, disponujících nejenom aktivním drcením stonků, ale také speciálně tvarovanými hybridními noži, které se starají o rozbití zbývajících stonků strniště těsně nad úrovní půdy. Přitom si může zemědělec zvolit, zda požaduje roztrhání stonku anebo úplné odstranění strniště. Pokud tímto zařízením není odlamovací adaptér na sklízecí mlátičce vybaven, doporučuje se nasazení mulčovače, který svými noži rozdrtí zbývající části kukuřičných stonků. Tak se nejúčinnější zabrání v šíření zavíječe.
Orbou radličným pluhem se zvyšuje objem pórů v půdě. V optimálním případě by póry v půdě měly obsahovat ze dvou třetin vodu a z jedné třetiny vzduch. Díky lepšímu přívodu vzduchu se půda také lépe prohřívá a zároveň i rychleji vysychá, což se v mokrém roce může ukázat jako přednost. Na jaře je tak možné začít s předseťovou přípravou dříve. Hrubý povrch pozemku účinněji zachytává srážkovou vlhkost. Také mráz vniká hlouběji a rychleji do ornice, může docházet k důkladnému promrzání půdy a s tím spojené fyzikálně chemické procesy probíhají s vyšší účinností. Svůj význam na obnovu struktury půdy má i střídání stavů rozmrznutí a opětovného zmrznutí půdy, ke kterému dochází nejčastěji v březnu.
Více informací v Mechanizaci zemědělství.