Jedním z příkladů toho, jak zemědělci využívají technologie k vytváření farem budoucnosti, jsou průzkumné drony vybavené multispektrálním zobrazovacím systémem, který jim umožňuje zaznamenávat video v infračerveném i viditelném spektru. V tomto případě nabízí dron pohled z ptačí perspektivy, který umožňuje identifikovat problémy, jako jsou potíže se zavlažováním, změny půdy a dokonce i napadení hmyzem a houbami, které je ze země obtížně viditelné.
Na farmách po celém světě se stále častěji objevuje něco, co dříve mohlo působit poněkud nezvykle. Vzhledem k této zásadní změně v přístupu budou farmy v průběhu několika příštích let stále více využívat nástroje, jako jsou kabinové jednotky s GPS, drony a polní senzory.
V souvislosti s touto změnou musí zemědělci aktualizovat některá svá elektrická zařízení. Jednou ze součástí, kterou lze snadno přehlédnout, je skromný konektor. Konektory se již běžně používají v celém zemědělském odvětví a obstarávají dodávku energie, připojení kamer k obrazovkám v kabině traktoru a umožňují operátorům vysílat řídicí signály do sklízecích nástrojů.
I když jsou konektory pro zemědělskou techniku v současné době vyráběny tak, aby odolávaly řadě extrémních prostředí, je také velmi důležité, aby byly k dispozici možnosti přizpůsobení pro konkrétní aplikace.
Konektory z nerezové oceli se skvěle hodí do náročného prostředí, ale jejich vysoká hmotnost není ideální pro aplikace s drony. Stejně jako kov může i plast při dlouhodobém vystavení venkovnímu prostředí a slunečnímu teplu zkřehnout. Plastové nebo kompozitní konektory však nabízejí nízkou hmotnost a robustní spojení, které je ze své podstaty odolné vůči korozi a působení chemikálií. V některých situacích lze najít rovnováhu použitím hliníkového konektoru s bezproudovým poniklováním, čímž vznikne metalizovaný konektor, který je lehký a zároveň odolný a má dlouhou životnost.
Více informací v Mechanizaci zemědělství.*