21.02.2025 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Populace finských kanárků roste

Společnost P& L, spol. s r. o., dodala českým zemědělcům již na 170 finských sklízecích mlátiček Sampo. Oblíbili si je nejen menší farmáři, ale s ohledem na jejich unikátní vlastnosti je do své sklizňové flotily zařazují také střední či větší zemědělské podniky. Jde o lehké a jednoduché stroje vybavené moderními technologiemi známými z velkých mlátiček. Přestože se stále zdokonalují, jsou věrné svému konceptu uživatelsky přívětivého stroje s minimem elektroniky. Důraz se klade i na snadné ovládání a patřičný komfort.

U mlátiček Sampo oceňují zemědělci jejich jednoduchost, preciznost, spolehlivost, minimum elektroniky, snadné ovládání, údržbu a také patřičný komfort, jak vyžadují poslední trendy. Mohou sklízet za méně příznivých klimatických podmínek, které se blíží klasickému finskému prostředí, přitom i v takto náročných podmínkách zaručují čistý výsledek mlácení. S ohledem na nízkou hmotnost, uzávěrku předního diferenciálu a případný pohon všech čtyř kol se dokonale pohybují i v kopcovitém terénu.

Vysoký komfort obsluhy

Pro všechny sklízecí mlátičky Sampo je příznačná komfortní kabina Avara, která nabízí obsluze dokonalý výhled na žací lištu a zcela nové ovládání. Základem je joystick propojený s komfortním sedadlem a velký desetipalcový dotykový displej. Veškeré ovládací prvky související s mlácením jsou dostupné z loketní opěrky. Jednou rukou se ovládá i dotykový displej rozdělený na dvě části se stálým a volitelným zobrazením. V části s volitelným zobrazováním si může obsluha například zobrazit otáčkoměr, informace z kamery pro couvání, o ztrátách, zatížení mláticího ústrojí či výkonu motoru. Spousta majitelů, i starších, kteří si pořizují mlátičky Sampo, zjistí, že jejich ovládání je jednoduché a intuitivní. Často stačí tři či čtyři dotknutí prstem na ikonu monitoru.

Vytřásadlové modely Comia

U nejrozšířenějších vytřásadlových modelů Comia 2.0 se využívá centrální nasazení žacího stolu k mlátičce pomocí kardanového hřídele, což umožňuje příčné i podélné kopírování pozemku. Je možné připojit nejen standardní, ale i vario lištu o záběru až 7,5 metru, čímž se rozšiřuje spektrum sklízených plodin. Všechny mlátičky Comia využívají hydrostatický pohon přihaněče, který lze hydraulicky posouvat dopředu nebo dozadu.

Mlátičky Comia jsou vybaveny motory Sisu Power o výkonu 150 až 300 koní, dvěma až čtyřmi bubny a čtyřmi až šesti vytřásadly. Řada z nich má předmláticí buben, který usměrňuje materiál na hlavní mláticí buben. Za ním následuje odmítací buben a nad vytřásadly je umístěn čtvrtý, takzvaný CSP buben, který umocňuje čechrací efekt vytřásadel. Patentem společnosti Sampo-Rosenlew je samostatné nastavení před-mláticího a mláticího koše plynule elektronicky z kabiny. Navzdory vysoké efektivitě je mláticí buben šetrný k obilí.

Modely s rotačními separátory

V nabídce společnosti P & L, spol. s r. o., jsou i tři hybridní mlátičky Sampo Comia C20, C22 a C24se dvěma rotačními separátory. V porovnání s největším vytřásadlovým modelem C12 mají přibližně o 35 % větší pracovní výkon, a proto disponují i výkonnějším ventilátorem, výtahem na podávání zrna, větší násypkou a jejím rychlejším vyprazdňováním. Tyto stroje jsou určené zemědělcům s větší výměrou tržních plodin. Jejich velkou předností je i to, že lze s nimi bez problémů sklízet kukuřici na zrno, takže mají širší uplatnění a jsou flexibilnější.

Více se o mlátičkách Sampo dočtete v Zemědělci č. 9*

Popis pod foto:





Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2025 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down