22.10.2001 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Řezačky New Holland FX

(jav) - Nadnárodní korporace New Holland nabízí pro sklizeň pícnin samojízdné řezačky výrobní řady FX. Jedná se o model FX 28 s výkonem 257 kW (345 k), model FX 38 (309 kW / 414 k), model FX 48 (342 kW / 459 k) a model FX 58 (392 kW / 526 k). Jedná se o šestiválcové přeplňované motory Iveco, nejvýkonnější typ je osazen motorem Catterpillar. Objem palivové nádrže činí 790 l.

Řezacímu ústrojí předchází 4 vkládací bubny, opatřené standardně detektorem kovů Metalert IIITM. Samotné řezání zabezpečuje řezací buben o šířce 760 mm a průměru 610 mm. Jeho hmotnost činí 340 kg a může být osazen až 12 řezacími noži. Řezačky mají automatické broušení a seřízení mezery proti-ostří, přičemž teoretická délka řezanky dosahuje 4 – 30 mm. Pro sklizeň kukuřice lze osadit řezačku drtičem zrn „Crop processor“ s rozdílným otáčením válců o průměru 200 mm. Jejich vzdálenost je stavitelná v rozmezí 1 – 20 mm. Jsou elektricky ovládány.
Pojezd stroje je hydrostatický se 4 jízdnímy rozsahy. Ke standardu patří také uzávěrka diferenciálu. Stroj je osazen známou kabinou Discovery vybavenou multifunkční pákou, monitorem pracovního režimu „Info View“, luxusním sedadlem a samozřejmě topením a klimatizací. Řezačku lze agregovat s obvyklými adaptéry pro sklizeň pícnin.

Balička pro obří balíky McHale
(jav) - Irská firma McHale je známým výrobcem techniky pro obalování balíků všech rozměrů. Mezi takové stroje patří také tažená balička obřích hranatých balíků McHale série 998. Skládá se z několika základních částí.
Jedná se o dopravníkový sběrač, který zároveň slouží jako dopravník k plošině baličky. Další částí jsou válce pro otáčení s balíkem píce. Samotné obalování má na starosti rameno, na kterém je umístněna obalovací fólie. Po zabalení dochází k vypuštění balíku přes jakýsi válcový dopravník, které zamezuje jeho poškození. Zajímavostí je, že obalovačka umožňuje naložení a zabalení dvou balíků současně.
Tento stroj slouží k obalení balíků o rozměrech 80 krát 70 cm, až po balíky o rozměrech 160 krát 120 cm, přičemž maximální délka balíku činí 180 cm. Balík může být ovinut 2 – 8 vrstvami silážní fólie. Balička je poháněna od vývodového hřídele traktoru při režimu 500 – 800 otáček za minutu. K připojení k traktoru slouží závěs, který se agreguje do tří-bodového závěsu kategorie II a III.
Ovládání probíhá přímo z kabiny řidiče prostřednictvím elektromagnetického ovladače. Proto je požadován pro baličku zdroj proudu s napětím 12 V. Hmotnost stroje činí 3875 kg.

Český drtič CCM
(jav) - Jedná se o český výrobek, který nabízí firma Daňhel z Týna nad Vltavou. Nese obchodní název „CCM Grinder“, což je anglický ekvivalent pro drtič. Jeho základem je kladívkový šrotovník o výkonu až 30 t/h. Jeho výkon je odvislý od použitých síťových vložek a množství kukuřice, která se dávkuje pomocí hydromotoru.
Další součástí stroje je trychtýřovitá násypka, vyrobené z plechu o tloušťce 3 mm, jejíž objem činí 9000 l, což je podle údajů výrobce dostačující i pro nejvýkonnější mlátičky na našem trhu. Jak násypka, tak kladívkový drtič jsou namontovány na jedno-nápravovém podvozku. Součástí drtiče je ještě nádrž pro aplikaci konzervantu, který je dávkován pomocí trysky na cyklonu, jímž je zakončeno potrubí vedoucí od drtiče.
Tento drtič kukuřice CCM (Corn Cob Mix) je určen pro agregaci s traktorem a požaduje příkon 133 kW, tedy 180 k. Šrotovník dále požaduje, aby traktor, respektive vývodový hřídel pracoval při 1000 otáčkách za minutu. Pro správnou práci drtiče je také nutné, aby maximální vlhkost zpracovávaného zrna nepřesahovala 45 %.
Pro doplnění ještě některé rozměry a hmotnosti. Délka činí 5400 mm, přepravní šířka 2840 mm, přepravní výška pak 2570 mm. Celková hmotnost je 1500 kg.

Přímý secí stroj Marliss
(jav) - Jedná se secí mechanický stroj americké provenience určený pro půdo-ochranné technologie nabízený s pracovními záběry 4,6 a 6,0 m. Secí stroj je možné využít jak pro zakládání porostů po mělkém zpracování, tak i přímo do strniště.
Skládá se z několika základních částí. Pro přípravu seťového lože slouží k rámu připevněné dvě řady diskových vlnitých krojidel, které pásovou kultivací připraví seťové lože. Přítlak na tato krojidla lze nastavit pomocí hydrauliky traktoru. Jejich uspořádání je střídavé. Dále následuje sekce dvou-diskového secího ústrojí, jejíž pracovní orgány vytvoří čistou brázdu ve tvaru V.
Samotný secí stroj má nastavitelné kalibrované výsevní válečky, které podle výrobce naprosto přesně umisťují osivo. Ty jsou poháněny od hnací nápravy řetězovým převodem, přičemž nastavení všech se děje pomocí nastavení jediného válečku.. Navíc po vypuštění osiva je do semenovodu přimícháváno připravené hnojivo, které je ukládáno do spodní části výsevního ústrojí. Po zasetí následuje sekce, která je tvořena nastavitelnými přítlačnými koly, která uzavírají brázdu a vytvoří podmínky pro včasné vzcházení. Přítlačná kola jsou umístěna rovněž střídavě.
Nesené postřikovače Gambetti
(jav) - V podmínkách našeho zemědělství se většinou uplatňují návěsné, nebo samojízdné postřikovače, avšak pro malé farmy, nebo jako doplňkový postřikovač je vhodná nesená verze. Tyto postřikovače nabízí například italská Gambetti Barre pro označením MEC.
Vždy se jedná o konstrukci s ocelovým rámem, na kterém dominuje sklolaminátová nádrž s vnitřním hladkým povrchem u provedení MEC, nebo polyetylénová nádrž s vnějším stavoznakem u provedení MEC G-POLY. V otvoru pro plnění je košový filtr, který zabraňuje vnikání nečistot při plnění postřikovače. Postřiková látka v nádrži cirkuluje.
Hlavní nádrž doplňuje nádržka pro 15 l čisté vody, která složí pro umývání rukou obsluhy. Jako zdroj energie slouží buď nízkotlaké, nebo vysokotlaké čerpadlo. Pro ovládání jsou postřikovače vybaveny 2, 3, nebo 5 cestou ovládací armaturou.
Série MEC je dodávána s nádržemi o objemu 400; 500; 600; 800 a 1000 l kapaliny, série MEC G-POLY pak s nádržemi o objemu 500; 600; 800 a 1000 l postřikové látky. Pro samotnou aplikaci slouží mechanická postřikovací ramena o záběru 6 – 10 m, respektive 12 – 16 m. K příslušenství patří například kloubový hřídel, různé typy trysek, míchací zařízení, nebo pěnový značkovač.
Malotraktor s příslušenstvím
(jav) - Jedná se výrobky slovinské firmy Agromehanika Kranj, který je doplněn příslušenstvím české provenience. Malotraktory jsou nabízeny pod označením AGT a to v kloubovém a pevném provedení, s naftovými motory české a zahraniční výroby (Slavia, Lombardini) o výkonech 22, 30 a 35,4 k. Mohou být vybaveny ochranným rámem, nebo uzavíratelnou kabinou.
Příslušenství je celá řada, kromě základního nářadí (pluh, brány, atd.) je zajímavé například rozmetadlo chlévské mrvy a kompostu RM – 1,5 s objemem korby 1,5 m3 a maximální nosností 1500 kg. Toto rozmetadlo je vhodné pro zahradnictví, sady, vinice a jiné kultury. Jeho maximální rychlost činí 20 km.h-1.
Pro transport veškerých druhů materiálů je určen jedno-nápravový sklápěcí přívěs SP 3 – 1,8 t, z jehož názvu vyplývá jeho maximální nosnost, která činí 1800 kg. Maximální rychlost je stejná jako u rozmetadla pevných organických hnojiv. Objem ložného prostoru činí 1,3 m3. Přívěs je vybaven nájezdovou a ruční brzdou.
Pro širší využití je k dispozici například bubnová rotační sekačka, sekačka pro udržování parkových ploch, vyorávač brambor, základní nářadí pro zpracování půdy aj.

Bezorebný secí stroj Sulky
(jav) - V našem případě se jedná o model Unidrill v mechanickém provedení, přičemž výrobce nabízí ještě pneumatickou verzi. Shodně je u obou typů řešeno ukládání osiva do půdy. Nejprve otevřený disk velkého průměru nakrajuje půdu a vytváří brázdu, potom kotoučové krojidlo brázdu nakypří a ukládá semeno přivedené semenovodem na dno brázdy. Pak následuje pěchovací válec, který brázdu uzavírá a vytváří žádoucí utužení. Pro doplnění lze dodat, že každý nosič disku je nezávisle zavěšen a odpružen.
Mechanická verze je dodávána pod názvy Unidrill 240 (2,4 m) s 18 řádky, Unidrill 300 (3,0 m) s 18 řádky a Unidrill 400 (4,0 m) s 24 řádky. Pneumatická verze má pracovní záběr do 6,0 m. Objem zásobníku u mechanické verze může být od 300 do 1200 l. Příkony se pohybují v rozmezí 66 kW (90 k) u verze 240 až po 81 kW (110 k) u verze 400.
V základní výbavě je secí stroj osazen počítadlem hektarů, lávkou pro plnění zásobníku, vyprazdňovací hubicí a ukazatelem naplnění množství osiva. Modely se šířkou 4 m mají ještě nízkotlaké pneumatiky. Secí stroje Sulky Unidrill lze požít pro zakládání porostů po mělkém zpracování půdy, přímo do strniště, ale také následně po orbě. Lze je také využít k obnově TTP a k přísevům.
Menší traktory Case IH CS
(jav) -Výrobce zemědělské techniky Case IH je znám jako producent traktorů pro těžké polní práce s výkonem nad 200 koní, avšak na každé farmě je potřeba také menších traktorů, například pro potřeby živočišné výroby. Ani Case IH nezapomíná na menší zemědělské podniky a proto nabízí například řadu CS, konkrétně typy CS 78, CS 86 a CS 94 a to ve 3 úrovních výbavy – Basis, Komfort a Profi.
Všechny zmíněné traktory jsou osazeny čtyřválcovými motory s turbodmychadlem, jejichž zdvihový objem činí 4,4 l. Jednotlivé nominální výkony jsou podle typu 57 kW (78 k), 62 kW (85 k) a 68 kW (93 k) Hodnoty maximálního točivého momentu se pohybují v rozmezí 305 – 356 Nm. Palivová nádrž má objem 100 l.
Traktory řady CS jsou vybaveny v základním provedení převodovkami s 16 stupni vpřed a 8 stupni vzad. Při volbě plazivých rychlostí se jejich počet zdvojnásobí. V případě převodovky řazené pod zatížením mají všechny modely 16 rychlostí vpřed i vzad. Vždy dosahují maximální rychlosti 40 km.h-1. Pro pohon závěsných strojů a nářadí slouží přední a zadní vývodový hřídel, který pracuje ve 4 režimech otáček (430; 540; 750 a 1000 min-1). Zdvihací síla hydrauliky činí 48,1 kN. Ke všem typům existuje široké množství příslušenství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down