Sklízecí mlátičky stále zvyšují svoji výkonnost a v souladu s tím se zvyšují i záběry žacích adaptérů. Vyrobit žací adaptér se záběrem přes 10 metrů není jednoduché, problémy jsou zejména s hmotností a kopírováním.
Poměrně elegantně si s těmito problémy poradili konstruktéři firmy Geringhoff u nového žacího adaptéru TriFlex, který má pracovní záběr 12,1 a byl i základní dominantou v expozici firmy Albín Hanák na brněnském Techagru, kde si odbyl tuzemskou premiéru.
Jak již dává označení TriFlex tušit, adaptér je rozdělen na tři čtyřmetrové části, které jsou schopné nezávisle na sobě kopírovat terén, což je u tak velkého záběru víceméně nutné, neboť ne každý zemědělec má perfektně rovná pole. Třídílný je přihaněč, spojení sekcí obstarávají kloubové hřídele. Mimo příčného kopírování má adaptér samozřejmě i kopírování podélné, takže i vysekávání nízkých a polehlých porostů probíhá vždy optimálně.
Další technickou zajímavostí TriFlexu je použití bočně umístěných opěrných pojezdových kol s hydropneumatickým odpružením. Opěrná kola rozkládají hmotnost adaptéru a snižují zatížení sklízecí mlátičky. A bez zajímavosti není ani to, že konstruktéři nepoužili klasický šnekový dopravník, který má mimo jiné též významný podíl na hmotnosti adaptéru, ale nahradili jej dvěma příčnými shazovacími dopravníky, dopravujícími posečenou hmotu k ústí šikmého dopravníku sklízecí mlátičky. Výhodu tohoto řešení je jednak vyšší výkonnost, ale především již zmíněná nižší hmotnost.
A techniky propracovaný je i transportní vozík, který má samostatný hydraulický okruh pro řízení pojezdových kol. Na rozdíl od tradičních řešení, kdy se natáčí celá přední náprava, se u vozku pro adaptér TriFlex natáčí jen kola (obou náprav), takže vozík takřka kopíruje stopu sklízecí mlátičky a navíc se při zatáčení nesnižuje jeho stabilita.*