Polní pokusy ukazují, že Proceed dokáže snížit výsevek pšenice na polovinu při zachování výnosu ve srovnání s moderními secími stroji. Důležité je, že porosty jsou silnější a velmi vyrovnané ve všech růstových fázích hospodářského roku. Například setí ozimé pšenice je možné při výsevku 150 semen na metr čtverečný. Nižší výsevek kompenzují rostliny počtem odnoží.
Výsevní jednotky jsou umístěny ve dvou řadách a je možné je i do určité míry příčně posunovat. Požadovaná rozteč řádků se nastaví tak, že se na tabletu navolí, které výsevní jednotky budou pracovat a které ne. Tak by bylo možné po zasetí kukuřice se na pole vydat ještě jednou a mezi hotové řádky zaset do menší hloubky jinou plodinu jako protierozní opatření.
Při setí obilovin má Proceed rozteč řádků 225 nebo 250 mm. Snadnou změnou konfigurace na tabletu a rychlou výměnou výsevních kotoučů lze stroj přepnout na 450 nebo 500 mm pro plodiny, jako je cukrová řepa nebo řepka olejná, aby se pak opět přepnul na setí plodin, jako je kukuřice, slunečnice nebo bavlna s roztečí řádků 750 mm.
Srdcem systému Proceed jsou jeho vysoce přesné výsevní jednotky. V horní části každé jednotky je komůrka tvaru kvádru, která se průběžně doplňuje osivem z centrálního zásobníku. Z komůrky putují zrna do hlavní výsevní komory. Tam panuje přetlak vzduchu, jenž zrna přitlačuje do otvorů ve výsevním kotouči. Trojice stěrek se pak stará o eliminaci případných zdvojených zrn. Nastavitelná je jak poloha těchto stěrek, tak i velikost vstupního otvoru.*