23.05.2021 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Co dokážou moderní rozmetadla

Lokálně variabilní dávkování je u odstředivých rozmetadel již dlouho běžně nabízeno. Podobně se tento systém rozšířil i u aplikačních cisteren na kejdu a digestát. A stále více zemědělců jej využívá i u rozmetadel organických hnojiv. Funguje na nikterak složitém principu: rozmetadlo má svou korbu usazenou na vážicích buňkách, doplněných ještě měřicím senzorem na oji.

V závislosti na pojezdové rychlosti, poloze rozmetadla a naměřené aktuální hmotnosti reguluje elektronika automaticky pohyb podlahového dopravníku rozmetadla. Takovou funkci mohou nabídnout i rozmetadla M 2140 E a TSW 2140 E od výrobce Bergmann.

Jedná se o provedení s vertikálními anebo i horizontálními rozmetacími válci. Zásobeno olejem od traktoru je prostřednictvím okruhu Load Sensing a zapotřebí je ještě ISOBUS devítikolíková zásuvka na traktoru. Objem korby je možné zvětšit pomocí 350 milimetrů vysokých nástavků, dodávaných na přání. Podlahový dopravník je poháněn hydraulicky od převodovky v rozmetadle.

Palubní počítač zjišťuje hmotnost od trojice vážicích senzorů. Nastavení rozmetadla se provede na se strojem dodávaném ISOBUS terminálu CCI 1200, kde pomáhá samovysvětlovací zobrazování funkcí. Pohyb podlahového dopravníku se ovládá na terminálu manuálně, přičemž je možný i opačným směrem, anebo pak lze aktivovat automatický režim. A rozmetadla Bergmann s nejlepší variantou ovládání ISOBUS nabízí uživateli i funkci automatického přizpůsobování množství aplikovaného hnojiva změně pojezdové rychlosti. Rychlost zjistí buď z externí GPS antény, anebo terminál CCI 1200 může GPS signál zjistit přímo prostřednictvím ISOBUS. Terminál umí také řídit aplikaci dle předpisové mapy.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down