Moderní internetové platformy dovolují prohlížet i mapy aplikovaných dávek hnojiv rozmetadly či postřikovači jiné značky, než je značka traktoru, který s nimi pracuje. Je to možné na základě komunikace mezi přípojným strojem a traktorem prostřednictvím ISOBUS. Podrobné dokumentační mapy je možné si kromě toho prohlédnout i třeba v terénu na tabletu. Navíc na ukládání dat z provedené práce nemusí zemědělci ani myslet - agronomická data jsou zasílána do aplikace automaticky.
Místo psaní poznámek na papír nastupují systémy pro elektronickou správu farmy. Na trhu jsou různé systémy, ale jejich základní princip práce je shodný. Využívají základní data o pozemcích podniku, používané technice, osivech, hnojivech a pracovní síle. Jednotlivá pole jsou základem pro plánování osevních postupů a polních prací a zaúčtování. Systém umí zobrazit potřebu osiva i hnojiv. Kromě těchto základních modulů nabízí systém ještě moduly přídavné, které rozšiřují základní rozsah funkcí o další. Dnes se již jedná o řešení, založená na využití internetu.
V některých případech jsou jako doplněk nabízeny aplikace pro inteligentní telefony. Jejich úroveň je různá – dokážou nabídnout buď jen část funkcí anebo všechny funkce systému na webu. Aplikace jsou ovšem vítanými pomocníky, pokud je třeba na poli zaznamenat nějaké opatření anebo provést rychlou dokumentaci. Data, vložená do aplikace, jsou zároveň synchronizována s daty v platformě na webu. Někdy je možné v aplikaci využívat i navigaci až na zvolený pozemek. To se v autě hodí, zvláště u poskytovatelů služeb, kteří se pohybují v krajině, kterou neznají.
Více informací v Zemědělci č. 43/2021.