Konzervační zpracování půdy znamená snížení pracnosti, takže může být vhodné také pro podniky, které se potýkají s nedostatkem pracovních sil. Je však spojeno s vynecháním jasně definovaných pracovních operací s osvědčenými druhy strojů.
Intenzitu zpracování půdy lze měnit podle potřeby jednotlivých plodin nebo podle půdních podmínek konkrétních pozemků. Variabilně lze nasazovat například hloubkové kypření v místech, kde existují problémy s utužením podorničních vrstev. Cílem má být zvyšování výnosů v letech s příznivými podmínkami pro vegetaci plodin a v letech nepříznivých pak udržení výnosů na rentabilní úrovni.
Ornice je na jaře naproti tomu velmi citlivá na škodlivé utužení, proto se doporučuje toto působení ovlivnit vhodnou výbavou traktorů: omezit přídavné dotížení na nezbytně nutnou úroveň, obout traktory pro přípravu půdy a setí pokud možno velkoobjemovými pneumatikami nebo dvoumontáží alespoň na zadní nápravě. Zařízení pro regulaci tlaku vzduchu, ať v podobě centrálního systému nebo jako přenosná sada pro manuální změnu tlaku, umožňuje nastavit vhodný tlak v pneumatikách pro polní práce pro dosažení nejlepší trakce, nejnižšího prokluzu kol a optimální výkonnosti při šetrném přístupu k půdě.
Zařízení na předseťovou přípravu půdy je závislé na podmínkách, v nichž podnik hospodaří. Velmi široké spektrum půd v rámci jednoho podniku si vynucuje vlastnit poměrně široký park strojů pro zpracování půdy různého provedení, jak s aktivními, tak i s pasivními orgány.
Zpracování zorané půdy na jaře je méně energeticky náročné, než na podzim, takže je možné nasazovat například kombinátory o větším pracovním záběru.