01.08.2021 | 05:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Je možné změnit zažité postupy?

Tradiční postup sečení porostů pícnin, na jaký jsou zemědělci zvyklí po dlouhá desetiletí, se se systémem Sensosafe od společnosti Pöttinger změní. Jednak je třeba pojíždět pomaleji, ideálně osm, nejvýše deset kilometrů v hodině. Tento nedostatek lze kompenzovat zvětšením pracovního záběru až na deset metrů, protože i pro kombinaci NovaCat A10 je systém Sensosafe dostupný.

Zemědělce ve společnosti BONAGRO snížení pojezdové rychlosti neomezuje, i když sklízené plochy pícnin nejsou nijak malé. „S mačkacími válci pomalejší jízda nijak nevadí, a díky velkému pracovnímu záběru i s aktivní detekcí divoké zvěře bez problému nasečeme pro samojízdnou sklízecí řezačku dostatečnou plochu,“ zní zkušenosti ve firmě BONAGRO po více než 400 posečených hektarech.

Je jasné, že řidič traktoru ze svého místa v kabině nemá šanci tak široký pruh vzrostlého porostu kontrolovat, a už vůbec ne po celý den. To za něj provádějí senzory Sensosafe. Tyto optické senzory snímají barevné spektrum, vyzařované z povrchu pozemku zpět k nosníku, a to i u vysokých, hustých či polehlých porostů. „Vidí“ velmi dobře, protože se pohybují těsně nad porostem. Umí přitom odfiltrovat například krtiny či další překážky, na které nereagují. Nehraje přitom roli teplota ani denní doba.

Jakmile některý ze senzorů detekuje přítomnost zvěře, automaticky vyšle signál na terminál systému. Ten okamžitě upozorní obsluhu světelnou a zvukovou výstrahou. Následný postup je závislý na tom, v jakém místě se zvěř vyskytuje.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down