Těžba dřeva, ale i probírky lesních porostů představují práci v náročném terénu. Řada lesních porostů se nachází i na příkrých svazích, kde nasazení běžně používané mechanizace může být problémem, anebo je možné jen za použití speciálního příslušenství, jako jsou pomocné navijáky. Ale právě pro takové náročné podmínky se prosadil stroj se specifickými vlastnostmi – kráčející rypadlo.
Značkou, která v lesnickém odvětví získala vysoký respekt, je Menzi Muck. Na mnoha místech je znám i pod označením „harvestor pro svahy“ nebo „kráčivý harvestor“. Pomocí kráčejících rypadel Menzi Muck se podařilo rentabilně mechanizovat těžbu dřeva v obtížném terénu. Propracované pojezdové ústrojí má výjimečné schopnosti přizpůsobení se podloží a v trakci napomáhá i výkonný pohon všech kol. Velké překážky či strouhy dokáže rypadlo překonat díky tomu, že jeho nohy mají funkci kráčení. Pak stroji nic nestojí v cestě. Je možné pracovat ve svazích až do 100 %!
Při mechanizované těžbě dřeva jsou stále více sledovány aspekty ochrany lesního porostu. V poměru s ostatními těžebními stroji se kráčivý harvestor Menzi Muck chlubí nízkou pohotovostní hmotností současně s vysokou výkonností. Uzpůsobení pojezdového ústrojí terénním poměrům spolu s malým tlakem na podložku znamenají velmi šetrné působení na lesní půdu. Okolní lesní porost pak není poškozován díky pohyblivosti a řiditelnosti kráčejícího rypadla Menzi Muck. Stroj může být osazen harvestorovou kácecí hlavicí Woody 50, anebo i kácecími či střihacími hlavicemi Westtech Woodcracker či drapákem. Kromě kácení kmenů tak umí zajistiti i jejich odvětvení a krácení na sortimenty, likvidaci křovin, náletových dřevin a manipulaci s kulatinou. Pokud není práce v lese, může sloužit na stavbách.*