V souvislosti s rozvojem minimálního zpracování půdy se orba nahrazuje kypřením půdy. Setí pak probíhá do nakypřené půdy. Nicméně radličkovým kypřičem se provádí kypření půdy do shodné pracovní hloubky jako s pluhem. Radličkový kypřič je přitom méně energeticky náročný, než pluh, a zároveň dovoluje i připojení přídavného pěchu. S tímto pěchem je možné souběžně s kypřením provádět i další zpracování půdy, jako je drcení hrud, urovnání a zpětná konzolidace ornice.
Zříci se pluhu, neznamená z této technologie učinit dogma. Za extrémních situací, jako je příliš vlhko na podzim, je možné hlubším zpracováním půdy s obracením napravit mnohé škody na poli po sklizni a zachránit, co se dá.
Každý, kdo uvažuje o bezorebné technologii, by se měl nejprve informovat, poradit se a teprve po pečlivém uvážení souvislostí přistoupit k nákupu techniky. Výběr strojů je nutné přizpůsobit podmínkám podniku, pozemků, klimatu atd. Užitečné mohou být také informace o životnosti náhradních dílů, aby bylo možné posoudit úroveň provozních nákladů.
Někteří výrobci mají pro své zákazníky již zpracované výsledky polních testů hloubkových kypřičů, při nichž se ve shodných podmínkách porovnávaly různé varianty opotřebitelných dílů – většinou dláta standardní a vyrobená z tvrdokovu.
Více Informací v týdeníku Zemědělec.