28.09.2016 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na tradičním místě a s novinkami

Letošní ročník veletrhu Země živitelka se těšil vysoké návštěvnosti. Pro velký počet zemědělců byla samozřejmostí také návštěva stánku společnosti Agrozet České Budějovice a. s. Na volné ploše před pavilonem Z připravili zástupci firmy zajímavý průřez prodávaným sortimentem strojů od českých i zahraničních výrobců. Protože se jedná o renomované výrobce, nebyla nouze ani o novinky, s nimiž vychází vstříc požadavkům ze strany svých zákazníků.

Hned první novinka byla prezentována v přední části výstavy. V České republice má firma Pöttinger tradičně úspěch se svými dvourotorovými shrnovači. Nicméně požadavky na pracovní záběr se zvyšují, ať z důvodu vyšší výkonnosti následné sklizňové techniky či potřeby vyšší plošné výkonnosti na jednoho člověka.

Proto firma Pöttinger vyvinula nový model TOP 962 C s dvojicí rotorů o velkém průměru 4,3 m, které formují středový řádek. Pracovní záběr je plynule hydraulicky nastavitelný v rozsahu od 8,9 do 9,6 m a dostává se velmi blízko záběru největšího shrnovače se čtveřicí rotorů. Na rozdíl od něj je však cenově příznivější, konstrukčně jednodušší (s pohonem pouze od vývodového hřídele) a snáze manévrovatelný.

Tradičně oblíbené samosběrací návěsy Pöttinger byly tentokrát zastoupeny novinkou z řady víceúčelových vozů – modelem Torro 6510 Combiline. Návěs s objemem ložné plochy 65 m3 při středním stlačení se leskl novotou před pavilonem Z.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství č. 10/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2025 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down