K likvidaci hmyzích škůdců ve sklenících se využívají metody biologické ochrany rostlin. Vedení společnosti preferuje ekologickou produkci a podnik se snaží svou produkci takto i orientovat.
Aby to bylo možné, byl v roce 2012 realizován projekt výstavby bioplynové stanice s elektrickým výkonem jeden megawatt. Vstupní surovinou jsou silážní kukuřice, kejda z chovu skotu s tržní produkcí mléka, ale i řepné řízky a v malé míře i senáže. Teplo z bioplynové stanice slouží i k vytápění všech provozů ve středisku. Zemědělské družstvo Haňovice získalo v roce 2020 Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti životního prostředí.
Kvalita krmiva je rozhodující pro výši dojivosti a zdravotní stav skotu. Aby sklizeň velkých objemů všech uvedených pícnin probíhala hladce, je zapotřebí výkonná a spolehlivá technika. Při ukládání píce do silážních žlabů nesmí být články linky, zodpovědné za rozhrnování a dusání řezanky, omezujícími prvky.
S tímto vědomím se manažeři podniku rozhodli nahradit dosavadní a již zastaralé stroje novými. Na základě dobrých vztahů se společností LUKROM, spol. s r.o. a velmi dobrých zkušeností i z oblasti servisu u této firmy se zemědělci obrátili na svého oblíbeného dodavatele strojů. Firma LUKROM vyšla svému zákazníkovi vstříc novým kolovým nakladačem JCB 427 Agri.
Více informací v Mechanizaci zemědělství.*