Cílená aplikace herbicidů prostřednictvím inteligentního postřiku na úrovni jednotlivých rostlin vyžaduje přesné inteligentní kamery a podpůrné softwarové technologie pro řízení aplikace. V rámci společného projektu "HoPla" budou odborníci z oblasti průmyslu a výzkumu spolupracovat na výzkumu a vylepšení fotonických senzorů, automatizované analýzy a interpretace dat pro ochranu rostlin, založených například na holistickém systémovém řešení. Cílem je vylepšit systém optických senzorů a procesory tak, aby rostliny mohly být identifikovány dostatečně rychle, aby identifikace postačovala vysokým pojezdovým rychlostem polních postřikovačů.
Těchto pokroků bude dosaženo především snížením latence zpracování v reálném čase na zemědělských strojích a použitím nových algoritmů umělé inteligence. Teprve pak bude možné s vysokou přesností a zároveň s nízkými náklady identifikovat plevele v obilninách. Nová technologie by navíc měla výrazně snížit náklady spojené s identifikací a cíleným ošetřením problematických plevelů, majících významný negativní dopad na výnosy.
V důsledku toho lze výrazně optimalizovat používání herbicidů pro tyto plodiny, které jsou obzvláště rozšířené a důležité v německém a evropském zemědělství. Objemy používaných herbicidů lze snížit až o 70 procent v závislosti na situaci na poli a na tlaku plevelů – což šetří peníze zemědělců a výrazně snižuje dopady na životní prostředí.*