30.01.2022 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Plně funkční John Deere 9RX (1 : 16)

Utáhne 20 kg, svítí, troubí a je propracovaný do sebemenšího detailu. Na délku má 52 cm, váží 3 kg a těší se velkému zájmu. Takový je model traktoru John Deere 9RX, který si upravil Roman Hanel.

"Všechno začalo dost nevinně a to za ovladačem konzole, na které běžel Farming Simulator. Řekl jsem si, že hračky od Bruderu jsou hezké, dělají zemědělské stroje a určitě už je někdo zkoušel předělat na RC. A po prostudování různých fór jsem zjistil, že ano. Jelikož mám rád výzvy, vybral jsem si model, do kterého se zatím nikdo nepustil a tím je právě 9RX" říká Roman Hanel a pokračuje "Od začátku bylo třeba zapojit mozkové závity, jelikož neexistuje žádný návod, jak to udělat. Navíc pořád je to hračka, takže není nijak připravena na to, aby se předělávala na pojezd a dálkové ovládání.

Model traktoru bylo potřeba opatřit čtyřmi motory s převodovkami, určenými pro každé hnací kolo. O spojení motor-kolo se postaral náboj, který pro mě nakreslil a vytiskl na 3D tiskárně kamarád Peťa Floriš, kterému tímto děkuji. Z jeho dílny pocházejí také přepážky hnacích kol, aby kolo do pásů vůbec zabíralo. O kloubové řízení se stará výkonné servo (malý motorek s převodkou v hliníkové krabičce).

V okamžiku, kdy byl model traktoru zprovozněn, jsem se spojil s Pavlem Fialou z firmy Strom Praha a panem Švarcem z Farmy Chmel, a to kvůli celkovému ovládání a detailům upravovaného stroje. Velice rádi pomohli a i jejich zásluhou úprava zdařila a je dotažená do detailu tak, jak to vidíte na fotografiích.

Krom pojezdu a zatáčení pomocí středového kloubu jsou funkční obrysová světla, pojezdová světla, blinkry, 26 pracovních světel, brzdová světla, majáky, svítí i makety displejů Command center, kontrolky na loketní opěrce, stavová LED StarFire (i barevně), dokonce je osvětlená i cedulka se jménem řidiče.

V ovládání jsem také nenechal nic náhodě. Zvukový modul imituje motor 14,9 LV6, pojezd je plynule se rozjíždějící, nechybí funkce decelerátoru, funkce diferenciálů při zatáčení apod.

Traktor „spolkl“ asi 500 hodin práce a větší množství financí, ovšem dělá radost jak mě, tak lidem na výstavách, které objíždíme po celé ČR. Nyní mám na stole a před dokončením secí stroj. Původně to byl Lemken, ale po mém zásahu bude používat barvy značky Väderstad."

Odkaz na video:

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down