Aby mohl postřikovač precizně aplikovat podle aplikačních map musí si umět odpovědět na otázky: kde přesně a kolik mám aplikovat. Základem je proto znát svou přesnou polohu. Přijímač signálu ze satelitních systémů je dnes proto u větších postřikovačů téměř standardem. Tecnoma vyvinula své vlastní řešení satelitní navigace a byla jedna z prvních, která ji do svých strojů implementovala.
Byla také u začátků platformy ISOBUS a její postřikovače jsou s ISOBUS kompatibilní již od roku 2007. Následoval projekt „All-In-One“, jehož výsledkem je integrace všech funkčních systémů i systémů precizního zemědělství do jednoho ovládacího prvku, kterým je terminál palubního počítače.
Původně to byly terminály Novatop a Novatop Visio, ale minulý rok byly nahrazeny novými modely: Tactile ITOP-S a ITOP. Přes tyto ovládací panely je možné ovládat všechny hydraulické i postřikové funkce stroje, stejně jako funkce satelitní navigace a další systémy precizního zemědělství. Na terminálu se zobrazuje například na jaké parcele se postřikovač pohybuje, aktuální aplikovanou dávku na hektar, průtok či pojezdovou rychlost.
Zcela nověl pak přibyl do rodiny terminálů ještě Smartop, který nabízí více méně stejné funkce jako jeho zmiňovaní bratři, ale je kompatibilní i s jednoduššími stroji Tecnoma.*