Redakce Zemědělce měla možnost svezení se v kabině samojízdného postřikovače Amazone Pantera 4503. Postřiková ramena Super L se záběrem 36 m se chovala zcela klidně. Při zrychlování na cílovou rychlost bylo patrné, jak elektronika automaticky zapnula i další trysku, aby byla dodržena požadovaná dávka kapaliny na hektar.
A když řidič po otočení na souvrati najel do další jízdy úmyslně zešikma, pak bylo vidět, jak je zapínán postřik kapaliny po jednotlivých tryskách. Systém pro spínání a přepínání jednotlivých trysek AmaSelect k tomu využívá vysoce přesný korekční signál navigace. Trysky v držácích AmaSelect 2+2 byly od sebe ve vzdálenosti 50 cm, ale je možné i rozšíření na rozteč 25 cm.
V průběhu svého stálého vývoje se firma Amazone rozhodla také vyřešit jeden z nedostatků soudobých postřikovačů. Výchozí situace vypadá tak, že v důsledku zkracování či prodlužování trajektorie pohybu jednotlivých částí ramen dochází při zatáčení k předávkování na vnitřní straně ramen a k nedostatečnému dávkování na vnější straně. Se zvětšující se šířkou záběru ramen tento problém narůstá.
Značně kriticky je třeba vidět předávkování na vnitřní straně ramen, kde může skutečné dávkování přesáhnout i 300 procent dávky požadované. Tak například při aplikaci herbicidů to může způsobit poškození až úplné odumření rostlin kulturní plodiny. K opačnému problému pak dochází na vnější straně ramen: tam pak nejsou plevelné rostliny či původci chorob potlačeni ve vývoji v dostatečné míře, mohou způsobovat další škody a případně může postupně docházet i ke vzniku rezistencí.