17.05.2002 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prodáme CO2, postavíme kotelny na biomasu

Zvyšování koncentrace skleníkových plynů v atmosféře vedlo vyspělé státy světa k rozhodnutí jejich nezbytného omezení v souladu se známým Kyótským protokolem. Většině států EU se zatím nedaří stanovené množství skleníkových plynů snižovat. Naopak u nás je redukce CO2 v současné době již velice zřetelná a to především díky omezení těžkého průmyslu. Protože ovzduší nezná hranice, není rozhodující, zda se sníží skleníkové plyny v ČR, nebo v kterémkoliv jiném státě Evropy. A tak vznikla myšlenka tzv. „prodeje“ kvót CO2 ze států, které již snížily daný limit do států, kterým se zatím nedaří limity CO2 snižovat. Za odkoupení konkrétního množství kreditů CO2 poskytne tento „kupující“ stát finanční prostředky tomu státu, který mu CO2 prodá a to na výstavbu zařízení pro využití biomasy pro energii.

Proto vznikl projekt Evropské asociace Biom (AE BIOM) a Českého sdružení pro biomasu (CZ Biom), který má za cíl nalézt partnery z ČR a EU pro společnou realizaci investičních projektů v ČR. K tomu je nejvhodnější setkání a navázaní osobních kontaktů. Do projektu jsou zapojeni partneři z 5 států EU a z Polska. V současné době připravujeme již druhé setkání tzv. Byznys Trip II, které se bude konat ve dnech 3. - 4. června t.r. O toto setkání je ze zahraničí velký zájem, neboť je již přihlášeno přes 30 účastníků z 11 evropských zemí:. Belgie, Finsko, Irsko, Holandsko, Rakousko, Řecko, Švédsko, Španělsko, Polsko, Estonsko, Slovinsko. Bylo by jistě výhodné pro všechny naše potenciální investory a zájemce o výstavbu zařízení na využívání energetické biomasy, aby tuto příležitost dobře využili a společného setkání se zúčastnili.

BYZNYS TRIP – II bude tentokrát dvoudenní a bude se konat v Praze 6 –Vokovicích v hotelu Krystal. V pondělí 3. června proběhne jen krátké společné jednání a hlavní těžiště programu bude spočívat v odborné exkurzi, v úterý 4.6 je na programu seminář, kde budou naši i zahraniční odborníci podrobně vysvětlovat způsob „obchodování“ s CO2.
V úvodu jednání se představí naši účastníci, kteří mají již připraven některý projekt či investiční záměr k výstavbě zařízení na využití energetické biomasy.
Doporučujeme proto všem potencionálním investorům, aby neváhali s představením svých projektů. Výhodné by proto bylo dát pořadatelům stručný popis projektu či záměru, aby
Bylo možné je zahraničním hostům poskytnout v angličtině. Příležitost k rozhovorům bude i během exkurze, při společné večeři a případně i následující den, během semináře.

Exkurze navštíví polní kultury energetické plodiny (šťovíku krmného) ve Struhařově u Benešova, kotelnu na biomasu (dánský kotel 5 MW) a výrobnu dřevěných briket ve firmě Iromez Pelhřimov, kotelnu na biomasu (české kotle – Verner) v obci Dešná u Jindřichova Hradce a bioplynovou stanici v Třeboni, kde je zdrojem energie kejda prast a odpady z ČOV.

V úterý bude seminář pokračovat informací o Kjótském protokolu a mechanismu “Joint
Implemen tation” v České republice a o mechanismu a financování těchto společných projektů..

Zájemci o účast se mohou přihlásit na sekretariátu CZ Biom: Drnovská 507 Praha 6, příp.e-mailem: czbiom@vurv.cz, vana@vurv.cz, nebo přímo mezinárodní sekci CZ Biom, vpetrikova@volny.cz. a také Faxem : 02/333 56 940. Bližší informace poskytneme též na telefonu : 02/ 330 22 354, 02/ 333 56 940.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down