Pro hlubší nakypření mělce zpracované půdy se používají radličkové kypřiče. Ty jsou již vyvíjeny tak, aby představovaly univerzálně využitelný stroj. Větší pracovní hloubka na rozdíl od mělké podmítky klade výrazně větší nároky na stabilitu. Na kamenitých pozemcích je důležité jištění proti přetížení. Prosazují se stále více mechanické systémy, protože jsou robustnější a levnější, než hydraulické jištění.
Ke hlubokému zpracování půdy se používají zcela jiné typy radliček, než pro mělkou podmítku. Úzké radličky snižují tahový odpor a šetří palivo. Někteří výrobci nabízí přímo koncept pro záměnu radliček, jehož základem je rychlovýměnný systém radlic.
Pro snazší manévrovatelnost se podvozek moderních kombinovaných kypřičů přesunul pod rám, většinou před poslední řadu radliček nebo do prostoru mezi radličkami a opěrným válcem. Traktor s kypřičem je pak při otáčení mnohem obratnější a souprava si vystačí s krátkými souvratěmi. Zároveň i rozdělení hmotnosti stroje mezi traktorem a pojezdovou nápravou se zlepšilo.
Taková konstrukce také dovoluje snadněji manévrovat na členitých pozemcích, na polích s nepravidelnými či se zakřivenými tvary, v blízkosti stromů a křovin, příkopů atd. Manévrování a zatáčení s poloneseným strojem v pracovní poloze (tj. se zahloubenými radličkami) znamená také menší zatěžování spodních ramen tříbodového závěsu.
Případně je pro takovéto pozemky vhodná agregace kypřiče do spodního závěsu, případně do závěsu K-80. Přední část stroje na zpracování půdy je pak vedena pomocí předních opěrných kol, uložených otočně.