Secímu stroji Horsch Maestro CV nečiní žádné problémy setí v prostředí s výskytem organické hmoty na povrchu pozemku. Dvě ozubená kola před secí botkou čistí výsevní rýhu od posklizňových zbytků. Díky tomu není problém zařazení tohoto stroje do bezorebných technologií Zemědělského družstva Hrotovice. Posklizňové zbytky na povrchu pozemku v meziřádkových prostorech a ve vrchní vrstvě půdy snižují riziko eroze. Na některých pozemcích se ale i tak souvratě obsévají hustě setými obilninami.
Další zajímavý postup spočívá v jarním setí kukuřice do vymrzlé meziplodiny, kterou je ozimé žito. Vegetační pokrytí povrchu pozemku zabraňuje ztrátám půdní vláhy i erozi, zvláště v raných vývojových fázích kukuřice. Nicméně, podle zkušeností Ing. Víta Ševčíka, agronoma Zemědělského družstva Hrotovice, dává kukuřice nejvyšší výnosy v případě, že je zasetá do zpracované půdy. Takový klasický postup začíná již na podzim, kdy se pole po sklizni předplodiny zpracuje nejprve radličkovým kypřičem, a po vzejití výdrolu a semen plevelů pak hloubkovým kypřičem. Na jaře se pak ornice do hloubky deseti centimetrů „strhne“ pomocí kypřiče, osazeného šípovými radličkami.
Maestro CV využívá podtlakového dávkovače AirVac. Nový systém je výrazně vylepšený a pyšní se výrazně vyšší přesností dávkování při vyšších pojezdových rychlostech. Vystačí si jen s minimem nutného nastavování. Dávkovače disponují univerzální stěrkou, kterou není potřeba nastavovat a tím má obsluha výrazně usnadněnou práci. Na každou plodinu je set plastových kotoučů, které se jednoduše a rychle vymění přes bajonetové uchycení.*