21.03.2025 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Školení představilo pokročilé funkce navigace Fendt

Stroje Fendt patří do prémiové skupiny zemědělské techniky a jako takové nabízejí celou řadu funkcí a možností, jak provoz s nimi optimalizovat. Pro seznámení s možnostmi techniky Fendt u jejích uživatelů organizuje společnost Agromex školení. Poslední školení ze série šesti akcí proběhlo v centrále firmy Agromex v Modleticích.

Školení bylo zaměřeno na pokročilé funkce navigace, jako je vytvoření pole a připojení nářadí, ISOBUS, TaskDoc, tvorba pojezdových linií, kolejových řádků, nastavení souvratí, funkce TI Headland, řízení sekcí, variabilní aplikace a setí a TIM, MyMex a FendtConnect. Úvodem pohovořil o moderních řešeních z oblasti precizního zemědělství zástupce firmy CleverFarm, a.s.

Kompletní přehled o funkcích navigace

V další části školení se přítomní zemědělci dověděli mnoho informací od produktového managera navigačních systémů z firmy Agromex Patrika Kalendy. Prostřednictvím simulátoru terminálu bylo možné sledovat funkce navigačního systému Fendt Guide od základních funkcí až po nastavení stroje, aby byl plně autonomní a celé pole zpracoval sám.

Vycentrování traktoru

Před začátkem práce s navigačním systémem je důležité si vycentrovat traktor, ještě bez nářadí. Obsluha traktoru Fendt Vario si v systému vytvoří virtuální nářadí za traktorem - nejlépe na poli, které ještě není zaseté. Vytvoří si linii AB, aktivuje autopilota a rozjede se. Po ujetí  vzdálenosti 50 až 70 m (lze si přitom vyzkoušet i různé rychlosti) řidič  otočí traktor, vrátí se opět do nulté linie, ujede dvacet metrů a zastaví.

Pak vystoupí z kabiny a zkontroluje traktor, zda jede ve shodných kolejích. Pokud ne, je třeba traktor vycentrovat.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2025 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down