« Všechny Akce

Výživa rostlin jako součást integrované ochrany rostlin

22. 2. 2023 | 10:00 - 14:00

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský

pořádá online seminář prostřednictvím platformy Teams na téma:

Moderní zemědělství používá integrovanou ochranu rostlin (IOR) jako základní nástroj omezování používání přípravků na ochranu rostlin. Podstatou IOR je optimální kombinace technologie zpracování půdy, hnojení, volby odrůd, střídání plodin, podpory užitečných organismů a ochrany rostlin proti škodlivým organismům.

Jako u pilířů každé stavby přitom nelze vyjmout jeden prvek, aniž by nedošlo k ohrožení stability zbytku. V cyklu přednášek zaměřených na IOR připravujeme již 8. seminář, nyní s názvem „Výživa rostlin jako součást IOR“.

Ideální by v praxi bylo dosažení tzv. harmonické výživy rostlin, což je cílevědomý systém racionálního hnojení půdy a rostlin, který vychází z objektivních informací o výživném stavu půdy konkrétního pozemku.

Potřebné informace k harmonizaci výživy může zemědělec získat z výsledků rozborů zkoušení půd (AZZP – agrochemické zkoušení zemědělských půd).

Cílem testování půd je předejít překročení stavu minima či maxima u jednotlivých živin a tím zabránit narušení harmonie zásoby živin v půdě, ale také poklesu její úrodnosti – degradaci půdy. Neméně důležitý je také obsah organické hmoty v půdě, kterou lze dodávat různými způsoby. 

 

Podrobné informace a předběžný program akce brzy zveřejníme.

Adresa události:

Online prostřednictvím platformy Teams

Mapa:
Pořadatel:

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Adresa:
Telefon:734427619
E-mail:petra.hrabcakova@ukzuz.cz

Podrobnosti

Datum:
22. 2. 2023
Čas:
10:00 - 14:00
Webová stránka:
https://bit.ly/3uQ0pdc

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down