19.01.2004 | 06:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veletržní doprovodný program

Od 28. března do 1. dubna se na brněnském výstavišti uskuteční 8. mezinárodní veletrh zemědělské techniky Techagro, 7. mezinárodní veletrh veterinární techniky a hospodářských zvířat Animal Vetex a 8. mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh Silva Regina. Odborný doprovodný program všech veletrhů bude zaměřen na aktuální téma dopadu rozšíření EU na zemědělství. Spolupracuje na něm řada subjektů a během tří měsíců, které do zahájení veletrhů zbývají, se bude doprovodný program upřesňovat.

Agrární komora České republiky připravuje mezinárodní kongres nevládních agrárních organizací na téma Budoucnost zemědělství v jednotlivých zemích ve vztahu k rozšíření a revizi Společné zemědělské politiky a výsledkům jednání Světové obchodní organizace. Na kongres budou pozváni zástupci agrárních nevládních organizací 25 zemí Evropské unie, evropských agrárních organizací COPA, COGECA, CEA, GEOPA a zástupci nevládních agrárních organizací Rumunska, Bulharska, Turecka, Švýcarska, Ruska, Ukrajiny a ze zámoří.
Konference navazuje na Kongres zemědělských nevládních organizací zemí kandidujících na vstup do EU pořádaný s velkým ohlasem při příležitosti minulého ročníku veletrhů Techagro – Animal Vetex – Silva Regina 2002 za účasti zástupců Bulharska, Česka, Estonska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Malty, Polska, Slovenska a Turecka. Pozvání tehdy přijali rovněž prezident Konfederace evropských farmářů (CEA) Ben Gill (UK), zástupce generálního tajemníka COPA /COGECA pro střední a východní Evropu Herbert Kellner a tajemník CEA Christophe Hemard, představitelé nevládních zemědělských organizací z Německa, Rakouska a Velké Británie. Na závěr setkání podepsali účastníci jednání společné Komuniké na podporu evropského modelu multifunkčního zemědělství a vyjádřili požadavek plnohodnotného členství kandidujících zemí v Evropské unii.
Návrh doprovodného programu veletrhu Techagro
Ústřední téma doprovodného programu předpokládá zájem široké veřejnosti o informace týkající se možností získat podporu po vstupu ČR do EU v oblasti agrokomplexu a environmentu pro podnikatele, neziskové subjekty a obce. Lze rovněž očekávat zájem odborné veřejnosti o informace z oblasti praktického uplatňování nových legislativních pravidel a technických norem v resortu zemědělství a při hospodaření v krajině, resp. správě krajiny.
 Nástroje podpory zemědělství a venkova
Pod odbornou garancí Ministerstva zemědělství ČR se pod tímto rámcovým tématem uskuteční tři informační bloky: Národní platby, Unijní platby (přímé platby, operační program rozvoje venkova, horizontální plán rozvoje venkova), Nástroje podpory environmentálního managementu (praktická realizace zákona 76/02 Sb. o integrované prevenci a souvisejících právních předpisech).
 Povinnosti výrobců při vstupu do EU
Blok dvou témat - Bezpečnost výrobků při uvádění na trh a užívání v provozu a Technická způsobilost vozidel - je připravován pod odbornou garancí Státní zkušebny zemědělských, potravinářských a lesnických strojů.
 Nové požadavky na techniku chemické ochrany a výživy rostlin
Seminář na aktuální téma související s vývojem předpisů upravujících konstrukci, exploataci, povinnost pravidelných technických kontrol zařízení a odpovědnost provozovatele, jakož i s vývojem přípravků ochrany a výživy rostlin a požadavků na jejich aplikaci připravuje Agronomická fakulta Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně.
 Bionafta – Sdružení pro výrobu bionafty
Odborným garantem tohoto pravidelně hojně navštěvovaného a v minulosti vždy úspěšného bloku doprovodného programu je Výzkumný ústav zemědělské techniky v Praze.
Návrh doprovodného programu veletrhu Animal Vetex
Zatím jsou známá témata dvou mezinárodních konferencí.
 Zdravotní a chovatelská problematika odchovu telat
Mezinárodní konference se zaměří na péči o matku a narozené tele v pospartálním období, na mléčnou výživu a imunitu, průjmová a respirační onemocnění, na výživu telat, technologie, mikroklima a welfare chovu, plemenitbu a perspektivy chovu v podmínkách EU. Odborným garantem mezinárodní konference je doc. MVDr. Josef Illek, DrSc., z Veterinární a Farmaceutické univerzity Brno.
 Chov drůbeže 2004
Perspektivy chovu drůbeže, chov masných slepic, krůt, vodní drůbeže, výživa drůbeže v současnosti, krmná aditiva, provoz líhně Přísnotice – to jsou témata mezinárodní konference zařazené současně i do oslav 85. výročí Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně.
Návrh doprovodného programu veletrhu Silva Regina
Na přípravách doprovodného programu se podílí Lesnická práce, Silvajagd, Českomoravská myslivecká jednota, Asociace výrobců a prodejců zbraní a střeliva, Český svaz včelařů a také Lesy ČR.
Odborné semináře budou jako vždy zaměřeny na aktuální témata: Natura 2000 a dopad na lesnické hospodářství a myslivost, Typy certifikací v lesnickém hospodářství, Ceny a obchod se dřívím, Biomasa – obnovitelný zdroj energie, Hospodaření v městských lesích, Vstup do EU a lesnické hospodářství, Myslivost aktuálně, Lesnické školství při vstupu do EU.
Připravují se výstavy trofejí a lovecky upotřebitelných plemen psů, polygon s ukázkou jízdních vlastností terénních vozidel pro lesnické hospodářství, myslivost a zemědělství, setkání lesnických expertů pracujících v zahraničí, dřevorubecká show, laserová i broková střelnice, ukázky práce řezbářů, sokolníků, besedy, soutěže pro návštěvníky a další zajímavé akce nejen pro odbornou, ale i pro širokou veřejnost.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down