Obhospodařovaný areál je poněkud roztáhlý – od jednoho konce k druhému je to 30 kilometrů. Existuje také několik polí se střední půdou, ale sedmdesát procent výměry tvoří pozemky s mazlavým jílem o velké mocnosti, pod nímž se ještě nachází voda. I když ve svých začátcích používali Růžičkovi kolové traktory, tak nyní jen pro lehké práce a všechny těžké svěřují traktorům pásovým – výlučně od John Deere. Ty mají tři – 9630T z roku 2011, 8360RT (2015) a také největší 9620RX (2018).
V živém streamu „Se Zdendou na farmě“ navštívil farmu Zdeněk Šmíd, produktový manažer společnosti STROM Praha. Otec a syn Růžičkovi se podělili o zkušenosti s těmito traktory. „Bez pásů by se naše hospodaření neobešlo. Na minutových půdách musíme ve vhodném období, které je velmi krátké, pracovat naplno, takže potřebujeme výkonnou techniku,“ řekli.
I jarní přihnojování porostů ozimů s odstředivým rozmetadlem probíhá s traktorem John Deere 9620RX, který ani za mokra nezanechává hluboké koleje. Oproti starším dvoupásovým traktorům je také jízda s ním po poli pohodlnější, zatáčení plynulejší a bez hrnutí půdy. K výměně pásů přistoupili majitelé po 4000 motohodinách a více než 33 tisících kilometrech naježděných po poli a 8600 kilometrů najetých po silnici při přejezdech. U traktoru 9630T se měnily pásy po 5000 motohodinách. Dle jejich vyjádření to není nijak dražší, než pořízení nových pneumatik na stejně výkonný traktor. A hlavně traktory 9RX splňují limit celkové šířky do tří metrů pro jízdu po silnici.
Při přechodu z kolového na pásový traktor je třeba se naučit s ním jezdit a ještě více záleží na šikovnosti obsluhy.*